İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “Milletimiz Bizi Çağırıyor''

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, TBMM grup konuşmasında;Her bir vatandaşımızın hakkını ve hukukunu iktidara karşı savunmaya çalıştığımızı vurgulayarak milletimizin ağır sorunlar yaşadığını, bu sorunlara son olarak sayın Erdoğan’ın ülkemizi her fırsatta uluslararası toplumda mahcup eden ruh hâlinin de eklendiğini dile getirdi.Tüm icraatlarını “Dünya bizi kıskanıyor” ambalajı ile pazarlayan sayın Erdoğan’ın, Covid aşılarının ücreti hakkında birbiri ile çelişen açıklamalarına dikkat çekerek; Türk milleti olarak bizlerin utandıran bu davranış biçiminden maalesef sayın Erdoğan’ın utanmadığını kaydetti.

Erdoğan'ın avukatları, Kaftancıoğlu hakkında suç duyurusunda bulundu Erdoğan'ın avukatları, Kaftancıoğlu hakkında suç duyurusunda bulundu

Konuyla ilgili gerçekleri de gündeme getiren Akşener , küçük bir ülke hariç dünyadaki tüm ülkelerin vatandaşlarına aşıları ücretsiz yaptığını, batı ülkelerinin aynı zamanda tüm vatandaşlarına önemli destekler verdiğini söyledi.Buna ek olarak; sayın Erdoğan’ın aslında aşıyı milletimize parayla sattığını, bunu da elektriğe ve doğal gaza getirdiği zamlarla yaptığını dile getiren Akşener ; “Böyle bir devlet yönetimi olabilir mi? Pandemi döneminde, senden başka elektriğe ve doğal gaza, temel ihtiyaçlara, zam yapan bir başka hükümet başkanı var mı?” diye sordu.Pandemi boyunca, iktidarın milletimize destek olmak yerine işletmelere yeni maliyetler getirdiğini sözlerine ekleyerek, bunun Partili Cumhurbaşkanlığı Sistemi’nin ekonomi yönetimi anlayışı olduğunu vurguladı.

Sayın Erdoğan’ın kendisini muaf tutarak yayınladığı tasarruf tedbirlerinin ardından elektrik ve doğal gaza yapılan zamlara dikkat çeken Akşener ; “Biri gelip bana, ‘Partili Cumhurbaşkanlığı Sistemi nedir?’ diye sorsa; zamdır, zulümdür, milletini yokluğa mahkûm etmektir derim. Bu ucube sistemin özeti, işte tam olarak budur.” dedi.Konuşmasının devamında, ülkemizi karış karış gezdiğini sözlerine ekleyen Akşener ; Kocaeli ve Malatya ziyaretlerinde vatandaşlarımızla yaşadığı diyalogları aktardı. Milletimizin feryadının maalesef sarayın duvarlarından geri döndüğünü, sayın Erdoğan’ın gittiği yolun, yol olmadığını ve kendisinin bu yoldan dönmediği takdirde ilk seçimde gideceğini kaydetti. Tütün üreticisi çiftçilerimizin sorunlarına da değinen Akşener; iktidarın milletimizin dertlerine sırtını döndüğünü ve milletimize verebileceği bir şey kalmadığını söyledi.

AK Parti iktidarının milletimizin neyi varsa haraç mezat sattığını aktararak, MKE’den sonra TEİAŞ’ı da satma yönündeki kararını gündeme getirdi. TEİAŞ’ın özelleşmesinin ülkemizin zararına olduğunu belirterek kurumun stratejik önemine vurgu yaptı. İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, konuşmasının ekonomiye ayırdığı bölümünde; 2018’den bu yana döviz kurundaki artışı hatırlatarak 2 yıl önce ekonomiyle ilgili uyarılarda bulunduğunu, ülkemizin şu an 3 yıl öncesini maalesef mumla arar hâle geldiğini belirtirken sayın Erdoğan’ın da Türkiye ekonomisi için artık  aynı kayıt dışı ekonomi, yüksek enflasyon, ithalata bağımlılık gibi bir yapısal bir sorun hâline geldiğini vurguladı.

Sayın Erdoğan gitmeden Türkiye’nin zenginleşemeyeceğini, Artagan ile bu eğri düzenin kökten değişeceğini dile getiren Akşener, gelecek nesillere Artagan ile hak ettikleri bir Türkiye mirası bırakacağımızı vurguladı.Bu haftaki grup konuşmamızın ana konusunu oluşturan bölümde, Akşener, internet hızı ve internete erişimdeki yaşanan sorunları gözler önüne sererek Türkiye’nin bu alanda dünya ülkelerinin çok gerisinde kaldığını söyledi.AK Parti iktidarının interneti hem yavaş hem pahalı sunduğunu, nüfusun internete erişimi konusunda batı ülkelerinin çok gerisinde olduğumuzu anlattı.Bugün dünyada Gig Ekonomisinden, Dijital Göçebelik ’ten, Yeni Medya’dan, Yeni nesil eğlence platformlarından ve e-spordan bahsedildiğinin altını çizerek E-Spor ’un endüstri hâline geldiğini sözlerine ekledi.  

Her hafta milletimizin çeşitli kesimlerinin bir temsilcisini Milletin Kürsüsü’nde ağırlayan Genel Başkanımız, bu hafta kürsüyü sektörün sorun ve ihtiyaçlarını dile getirmesi için genç bir teknoloji girişimcisi ve e-sporcu olan Hamza Sönmez’e bıraktı.Hamza Sönmezi’in konuşmasından sonra tekrar kürsüye gelen Akşener, iktidarın sadece yandaşlarını düşündüğünü, partimizin ise gençlerin dertlerine odaklandığını aktardı. E-sporcu gençlere de seslenerek; İYİ Parti iktidarında doğru yatırım ve destekle Türk e-sporcularının dünyada hak ettiği yeri alacağını söyledi ve internet alt yapı hizmetlerinin güçlendirilmesi, internet hizmetlerini tekelleşmeden kurtarılması ve iletişimdeki vergi yükünün hafifletilmesi gibi çözüm önerilerimizi kamuoyu ile paylaştı.

Konuşmasını sonunda, memleketimizin dört bir yanından “Milletimizin Bizi Çağırdığını” vurgulayan Akşener ; sözlerini, “Kimse merak etmesin. İktidarın dümenlerine rağmen, her geçen gün milletimizin desteğiyle büyüyoruz. Vizyonumuzla, projelerimizle, çözümlerimizle iktidara yürüyoruz.” diyerek tamamladı.