Başkan Dündar ; İlk İftar Somuncu Baba Evin'de

Osmangazi Belediyesi, Ramazan ayı için hazırlıklarını tamamladı. İlçenin farklı noktalarında kurulacak iftar sofraları ile her gün 2 bin 800 kişiy

Başkan Dündar ;  İlk İftar Somuncu Baba Evin'de
Osmangazi Belediyesi, Ramazan ayı için hazırlıklarını tamamladı. İlçenin farklı noktalarında kurulacak iftar sofraları ile her gün 2 bin 800 kişiye iftar verecek olan Osmangazi Belediyesi, 15 bin aileye de erzak yardımında bulunacak. Ayrıca 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda kurulacak olan Ramazan Çadırı’nda söyleşi ve tasavvuf müziği dinletisi programları gerçekleştirilecek. 

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Osmangazi Belediyesi Mayıs Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nda meclis üyelerine Osmangazi Belediyesi’nin Ramazan ayı için yaptığı hazırlıklar hakkında bilgiler verdi. Başkan Dündar, “Manevi iklimin en yoğun yaşandığı Ramazan ayı boyunca Eskici Mehmed Dede Aşevi, Elmasbahçeler Kültür Merkezi, Soğanlı Kültür Merkezi ve Sakarya Kimsesizler Evi’nde kuracağımız iftar sofraları ile her gün yaklaşık 2 bin 800 kişiye iftar vereceğiz.  Ayrıca Somuncu Baba Evi’nde her gün Somuncu Baba’nın manevi ruhuna uygun şekilde somun ekmek ve çorba ikramı yapılacak. Bizler de Ramazan ayında ev ziyaretleri yaparak vatandaşlarımızın sofralarına konuk olacağız. Osmangazi Belediyesi olarak ihtiyaç sahibi 15 bin ailemize de Ramazan ayında erzak yardımında bulunularak yüzlerini güldüreceğiz. 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda kuracağımız Ramazan Çadırında her akşam iftardan sonra, söyleşi ve tasavvuf müziği dinletisi programları düzenleyeceğiz. Buraya gelen vatandaşlarımıza ücretsiz olarak çay ve kahve ikramı yapılacak” dedi.

İLK İFTAR SOMUNCU BABA EVİ’NDE

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Ramazan ayının ilk iftarını geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Somuncu Baba Evi’nde yapacaklarını söyledi. İftarla birlikte Somuncu Baba Evi’nin ikinci bölümünü de hizmete açacaklarını belirten Başkan Dündar, “Çalışmaların birinci kısmını oluşturan çilehane ve fırın bölümünün restorasyonunu 2016 yılında tamamlayarak Ramazan ayının ilk iftarıyla ziyaretçilere açtık. Bu yıl da Ramazan ayının ilk iftarını yine Somuncu Baba Evi ve Fırını’nda yaparak ikinci bölümü de hizmete açacağız. Ayrıca Somuncu Baba Camii’ne kadar uzanan bölümdeki evlerin kamulaştırmalarını da yaparak, Somuncu Baba Evi ile Somuncu Baba Camii’ni birleştireceğiz. Bu çalışmamız o bölgenin inanç turizmi merkezi olmasına vesile olacak” dedi.

“İLK TERAVİH NAMAZI DEMİRTAŞ MERKEZ CAMİ’NDE KILACAĞIZ”

Başkan Dündar, Ramazan ayının ilk teravih namazını Demirtaş Merkez Camii’nde kılacaklarını belirterek, “Demirtaş bölgesinde hayata geçirdiğimiz Demirtaş Meydan Projesi kapsamında desteğimizle inşa edilen Demirtaş Merkez Camii, modern mimarisiyle dikkat çekiyor. Ortaya çok güzel bir cami çıktı. Bu yıl da Ramazan ayının ilk teravih namazını bu camimizde kılacağız. Demirtaş Merkez Camii, Demirtaşlılara ve tüm İslam alemine hayırlı olsun” diye konuştu.

Ramazan ayının milli birlik ve beraberlik duygularını pekiştirdiğini belirten Başkan Dündar, “Maddi ve manevi sayısız güzelliklerin yaşandığı ve mükafatlarının sınırsız olarak verildiği Ramazan ayının hayırlara vesile olmasını diledi.
Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2018, 17:15

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER