Bursa'da Suya 'yeniden' indirim müjdesi

Bursa'da Suya 'yeniden' indirim müjdesi

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Bursa';nın pahalı su fiyatı sıralamasında 30 Büyükşehir Belediyesi arasında 19. sırada olduğunu belirterek, bayram sonunda suya yeni bir indirim yapmayı planladıklarını açıkladı.

Büyükşehir Belediyesi’nin Mayıs olağan meclis toplantısının ikinci oturumu, gündem maddelerin görüşülmesiyle devam etti. Toplantı öncesinde BUSKİ Genel Kurulu';nun ikinci oturumu da yapıldı. 2017 yılı faaliyet raporu ve 2017 yılı mali yılı denetçiler raporunun oybirliğiyle kabul edildiği toplantıda konuşan Başkan Alinur Aktaş, su fiyatı konusunda Bursa Büyükşehir Belediyesi';nin ‘yüzde 10';luk indirimin ardından’ 30 büyükşehir belediyesi arasında 19. sırada yer aldığını söyledi. İlk üç sırada Ankara, Ordu ve İzmir';in bulunduğunu belirten Başkan Aktaş, belediyeler arasında 0 metreküpten en üst kullanıma kadar tek fiyat politikası izleyenler olduğunu ifade etti. Bursa';nın da bir kısım belediye gibi 0 metreküpten 10 metreküpe kadar aynı fiyatı uyguladığını vurgulayan Başkan Aktaş, "BUSKİ';den aldığım verilere göre, Bursa';da su kullanımının yüzde 80';i 0 ile 10 metreküp arasında oluyor. Gündemimizde bu ay yeni bir indirim yapmak vardı. Ancak ';Seçim öncesi indirim yapılıyor, göz boyanıyor'; denebilirdi. Önümüzdeki aylarda bir miktar daha indirim yapmayı ya da 10 metreküp sınırını 15 veya 20 metreküpe çıkarmayı planlıyoruz. 30 Büyükşehir Belediyesi arasından 19. sırada olduğumuzu da unutmayalım" dedi.

2018';de ana stratejilerinin yarım kalan işleri tamamlamak olduğunun altını çizen Başkan Aktaş, acil ve elzem işleri çözüme kavuşturmayı düşündüklerini de sözlerine ekledi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER