Bursa Valisi Küçük, İHSANDER’in düzenlediği akşam yemeğine katıldı.

Bursa Valisi Küçük, İHSANDER’in düzenlediği akşam yemeğine katıldı.

Bursa Valisi İzzettin Küçük, Zararlı Alışkanlıklardan Korunma Derneği İHSANDER’in düzenlediği akşam yemeğine katıldı.

İHSANDER’in Başkanı Ercan Durak’ın ev sahipliğini yaptığı programa Vali İzzettin Küçük’ün yanı sıra Bursa Millet Vekili Atilla Ödünç, Bursaspor yöneticilerinden Enver Kumova, İl Emniyet Spor Şube Müdürü Furkan Dülger, Teksas grup lideri Selim Kurtulan ve Bursasporlu Teksas Tribünü taraftarlarının katıldı.

Kuran Tilaveti ile başlayan programda Bursasporlu taraftarlara seslenen Vali İzzettin Küçük; “Değerli kardeşlerim, bu akşam sizlerle gönlümden geçenleri paylaşacağım. Gençlerle beraber olmak her zaman bana heyecan vermiştir, beni gençliğime döndürür hep o günlerimi hatırlatır. Özellikle baba olduktan sonra hele ki çocuğunuz on yedi, on sekiz yaşına geldiğinde genç sevginiz daha da artıyor. Gördüğünüz her gençte ayrım yapmaksızın kendi çocuğunuzu görüyorsunuz. İnanın herhangi bir gencimizin başına bir musibet geldiğinde duyduğum acı sanki kendi evladımın başına gelmiş gibi hissediyorum. Geçen gün okuduğum gazetede sabah saatlerinde bir parkta on beşli yaşlarda bir gencin fotoğrafını gördüm. Bu genç uyuşturucu bir madde kullanarak orada can vermiş. O gün inanın bana zehir oldu. O an düşündüm, bu evladımızı bu duruma getiren neydi. Hayata yeni başlayacağı, gençliğin bütün enerjisini, coşkusunu yaşayacağı yaşlarda onu hayatının sonuna getirdiği duruma kim bilir neler, hangi nedenler getirdi. O günüm sadece bunları düşünerek geçti.

ALLAH’A SIĞININ

Eminim hepiniz hayatınızın belli noktalarında zorluklar yaşıyorsunuz. Emin olun bu durumları bende yaşıyorum. Ama sorunlar karşısında gücüm yetmediğinde her zaman Allah’a sığınıyorum, ona teslim oluyorum. Çaresizlikler karşısında kendinize ya da çevrenize zarar verecek başka arayışların inanın bir anlamı yok. Bu dünya böyle, acısıyla tatlısıyla, hüzün ve kederi ile güzel günleri ile bu duygular yaşamın bir parçası. Sıkıntıya düştüğümüzde sığınacağımız tek yer Yüce Allah ve inancımız. Bizler yaratandan, inancımızdan güç alacağız.

BİRLİKTE GÜÇLÜYÜZ

Bursaspor’a döndüğümüzde bu sene iyi gidiyoruz. Takımımız istekli, atik, mücadeleci olarak azimle karşılaşmalara çıkıyor. Geçen yıl takım tarihinin en kötüsünü gördü. İnşallah bundan sonra daha iyi sonuçlar göreceğiz. Üç büyük takımda olduğu gibi Bursa Sporunda maddi sorunları var. Şu anki gelişmelere göre bu maddi darlıktan en erken kurtulacak olan takımda Bursa. Bu işin takipçilikten ziyade bizzat içerisindeyim. Az önce dediğim gibi en kötüyü gördük bundan sonra güzel günleri hep birlikte göreceğiz. Bursaspor’umuzu hiçbir zaman yalnız bırakmadık bundan sonrada bırakmayacağız. El ele iyi günde de, kötü günde de takımımızın yanında olacağız. Birlik beraberliğin anlamı budur. Bursaspor hala birinci ligde ise bu büyük ve coşkulu taraftarı sayesindedir. Biz birlikte güçlüyüz. Bu akşam burada bulunmamın nedeni bu. Sizlere bizzat teşekkür etmek için buradayım. 

Bazen takımlar pes etme noktasına geliyor. Eğer pes etmeyip yeniden can buluyorsa, birbirlerine yeniden sımsıkı bağlanıyorlarsa sizin gibi takımını ne pahasına olursa olsun destekleyen taraftarlar sayesinde yeniden can buluyor. Sizlerin bitmeyen heyecanı, enerjisi devreye giriyor. Bundan yola çıkarak hepinize sesleniyorum. Her biriniz iyi ki varsınız. Sağ olun, var olun diyorum.

YANINIZDAYIM

Ben, Ercan Bey ve Selim Bey ile sık sık görüşüyorum. Sizlerin durumu hakkında sürekli haberdarım ve bundan sonrada bu görüşmeler devam edecektir. Sizlerden tek ricam iyi ve kötü günde mutlaka takınızı yanında olun. Bursaspor bu ülkenin şanlı bir takımı ise bu sizlerin gücü ve enerjisi ile olmuştur. Bundan sonrada böyle olacaktır. Takımımızın daha iyi günlerini bundan sonra mutlaka göreceğiz.

HAYATI KAZANIN

Diğer konu ise sizlere biraz önce anlattığım genç ile alakalı. Sizler bütün olumsuzlukları görüyorsunuz. Sizlerden bu konuda yardım istiyorum.  Emin olun bu dünyada yapacağınız en kıymetli şey o durumdaki bir genci uçurumun kenarından alıp tekrar bu dünyanın içerisine getirmek olacaktır. Ben sizlerin çok şey yapabileceğine inanıyorum. Gerek iş hayatında, gerek sporda, gerek arkadaş grubunda başarılı olacaksınız ama tüm bu başarıların yanında o tek kişiyi uçurumun kenarından getirebilirseniz bunun bedeli karşılığı yok. Bunun üzerinde hiçbir duygu yok. Şuan toplantımıza katılan herkesten, çağrımın ulaştığı her bir gencimizden, taraftarımızdan özellikle yardım istiyorum lütfen sizde bir hayatı yeniden kazanabilmek için elinizden geleni yapın. Ben her konuda destekçinizim ve destekçiniz olmaya devam edeceğim. Bizler, sizlerin desteği ile gerek takımımızı gerek her ne sebeple olursa olsun kötü alışkanlıkların esiri olmuş gençlerimizi kurtarmayı sizlerle birlikte başaracağız. Biz hayatın kazanan tarafı olacağız.” dedi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER