Gemlik Belediyesin'de TYP Kapsamın'da 60 Kişiye 6 Ay süreyle iş imkanı

Gemlik Belediyesi, İŞKUR ile ortak protokol kapsamında 6 ay süreyle yapmayı planladığı toplum yararı programında çalışacak 60 kişiyi seçebilmek a

Gemlik Belediyesin'de TYP Kapsamın'da 60 Kişiye 6 Ay süreyle iş imkanı
Gemlik Belediyesi, İŞKUR ile ortak protokol kapsamında 6 ay süreyle yapmayı planladığı toplum yararı programında çalışacak 60 kişiyi seçebilmek amacıyla mülakatlarını Gemlik Belediyesi Ömer Kahraman Ek Hizmet Binasında gerçekleştirdi. Mülakata katılan 124 başvuru sahibinin mülakatları İŞKUR ve Belediye personellerinden oluşan komisyon üyeleri tarafından yapıldı. Başvuruda bulunan tüm vatandaşların Emniyet ve Sigorta sorgulamalarının tamamlanmasının ardından başvurusu uygun görülen vatandaşların 15 Mayıs’ta iş başı yapacağı bildirildi.
Konuyla alakalı açıklama yapan Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, “Gemlik Belediyesi olarak her yıl olduğu gibi bu yılda Toplum Yararına Çalışma Programı çerçevesinde belediyemiz bünyesinde çevre temizliği, park düzenlemeleri ve kamusal altyapının yenilenmesi projelerinde çalıştırılmak üzere işçi alımını gerçekleştiriyoruz. Toplum Yararına Çalışma Programı çerçevesinde geçen yıl 50 vatandaşımıza istihdam sağlamıştık. Son alım yapacağımız 60 vatandaşımız ile birlikte bu sayı toplamda 110 olacak. Bu işçilerimizin maaş ve sigorta primlerinin tamamı İŞKUR tarafından karşılanmakta. Emniyet ve Sigorta sorgulaması tamamlanan 60 kişilik isim listesi birkaç gün içerisinde İŞKUR tarafından ilan edildikten sonra başvuru sahibi vatandaşlarımızın 15 Mayıs tarihinde de işbaşı yapmalarını sağlayacağız” dedi.
Güncelleme Tarihi: 04 Mayıs 2018, 16:51

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER