Gerçeği Aratmayan Tatbikat Osmangazi'de yapıldı

Osmangazi Belediyesi, yangın ve tedbirleri konusunda personelini bilinçlendirmek ve toplumsal duyarlılığı arttırmak amacıyla yangın söndürme eğitimi

Gerçeği Aratmayan Tatbikat Osmangazi'de yapıldı
Osmangazi Belediyesi, yangın ve tedbirleri konusunda personelini bilinçlendirmek ve toplumsal duyarlılığı arttırmak amacıyla yangın söndürme eğitimi ve tatbikatı düzenledi.

Belediye binasında sirenlerin çalmasıyla başlayan tatbikatta, çalışanlar ve o esnada belediyede bulunan vatandaşlar, görevlilerin yönlendirmesiyle binayı tahliye etti. Tahliye sırasında olası bir yangın anında kimsenin mahsur kalmaması adına asansörlerin kullanılmasına izin verilmedi. Tahliye edilen tüm personel ve vatandaşlar, belediye bahçesinde toplandı. Afet durumlarına daha etkin müdahale etmek amacıyla düzenlenen tatbikat kapsamında temsili olarak çıkarılan yangında dumandan etkilenen iki kişi, kurtarma ekipleri tarafından sedye yardımıyla binadan başarıyla tahliye edildi. Belediye bahçesinde hazır bekleyen sağlık ekipleri tarafından yaralılara ilk müdahaleyi yaptı.

Tatbikat sırasında personele, büyük ve küçük çaplı yangın durumunda ne yapılması gerektiği uygulamalı olarak anlatıldı. Belediye bahçesinde benzin dökülerek yakılan ateş ilk olarak sivil savunma ekipleri tarafından daha sonra da belediye çalışanları tarafından söndürüldü. Yangın çeşitleri, söndürme teknikleri ve söndürücüler hakkında bilgi sahibi olan personel, yangın söndürme tüplerini sırayla kullanarak uygulama yaptı.
Güncelleme Tarihi: 15 Aralık 2017, 11:31

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER