CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu:" Bizler, halkımızın taleplerine hizmet etmekle mükellefiz. Ve halkımızın talebi nettir.''

Ahmet Özal, Cumhurbaşkanı Erdoğan belki aday olmayabilir ? Ahmet Özal, Cumhurbaşkanı Erdoğan belki aday olmayabilir ?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu:"Tüm taraflara hatırlatıyorum: Bizler, halkımızın taleplerine hizmet etmekle mükellefiz. Ve halkımızın talebi nettir: İster yazılı ister sözlü, bir daha asla böyle anlaşmalar yürürlüğe giremeyecek!"Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabı üzerinden Afganistan’da yaşanan gelişmeler ve sığınmacı tartışmalarına ilişkin açıklama yaptı.


CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun, İngilizce ve Türkçe yaptığı açıklama şöyle:“Birçok ülke ‘Biden yönetiminin talebiyle Afgan mülteci ağırlayacağız’ açıklaması yapıyor. Batı Avrupa, Asya, Afrika ve Balkan ülkeleri… Anlaşılan Biden bunu bir tek Türkiye’den talep etmemiş. Dışişleri yetkililerinin bile girmesine izin verilmeyen toplantıda, hiç konuşulmamış(!) Nedense tam da o toplantıdan sonra on binlerce Afgan sığınmacı ülkemize yöneldi… Tüm taraflara hatırlatıyorum: Bizler, halkımızın taleplerine hizmet etmekle mükellefiz. Ve halkımızın talebi nettir: İster yazılı ister sözlü, bir daha asla böyle anlaşmalar yürürlüğe giremeyecek!”