Yıldırım'a 32 derslikli yeni bir okul

Yıldırım’a 32 derslikli yeni bir okul kazandırmayı içeren protokol, Bursa Valiliği, Büyükşehir Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Hayı

Yıldırım'a 32 derslikli yeni bir okul
Yıldırım’a 32 derslikli yeni bir okul kazandırmayı içeren protokol, Bursa Valiliği, Büyükşehir Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Hayırsever İşadamı Yılmaz Avşar arasında imzalandı.

Bursa’da eğitim alanında İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte çok sayıda ortak projeye imza atan Büyükşehir Belediyesi, öğrenci nüfusunun yoğun olduğu Yavuzselim Mahallesi';ne ‘32 derslikli yeni bir okul’ kazandırıyor. Yavuzselim Ortaokulu’nun yıkılmasını ve yerine yeni bir bina yapılmasını içeren protokol, taraflar arasında imzalandı. Protokole göre, inşaatın 3 milyon TL’lik kısmı Hayırsever İşadamı Yılmaz Avşar tarafından karşılanacak. Geriye kalan miktarı ise Büyükşehir Belediyesi tamamlayacak. Yeni okulun ismini de yine Hayırsever İşadamı Yılmaz Avşar koyacak.

Bursa Valiliği’nde yapılan protokol töreninde konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Bursa';da merkezi hükümetten alınan desteklerle eğitim alanında önemli çalışmalar yapıldığını söyledi. Büyükşehir Belediyesi';nin ve hayırseverlerin çalışmalara önemli katkılarda bulunduğunu belirten Başkan Aktaş, öğrenci nüfusunun yoğun olduğu Yavuzselim Mahallesi için imzalanan protokolün değerine dikkat çekti. Bölgedeki acil ihtiyaçlardan birisinin daha böylelikle giderilmiş olacağını kaydeden Başkan Aktaş, binayı kısa zamanda tamamlayıp okulu eğitim ve öğretime açmak istediklerini söyledi.

Bursa Valisi İzzettin Küçük ise şehirdeki eğitim standartlarına artı değer sağlayan protokolün imzalanmasında katkısı olan herkese teşekkür etti.

Konuşmaların ardından protokol üyeleri, okul yapımına ilişkin akde birlikte imza attı.
Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2018, 15:31

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER