Eski Başbakan Yıldırım Akbulut Koronavirüse yenik düştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden eski Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı ve Başbakan, Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyesi Yıldırım Akbulut’un Ahmet Hamdi Akseki Camisi’nde düzenlenen cenaze törenine katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, camiye gelişinde merhum Akbulut’un ailesine taziyeleri iletti.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Karakaya: 2023 ülkenin geleceği MHP Genel Başkan Yardımcısı Karakaya: 2023 ülkenin geleceği

Cenaze namazının ardından cemaate seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, merhum Akbulut için “Rabbim taksiratını hasenata tebdil eylesin. Cennetiyle cemaliyle müşerref kılsın” duasında bulunarak, şöyle devam etti: “Yıldırım Bey, malum devletin birçok kademelerinde değişik görevleri oldu. En son Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Konseyinde beraber çalıştık. Tabii Yıldırım Beyin gerçekten en önemli, en büyük özelliği tevazuu idi, mütevazı idi ve bu tevazuundan hiçbir an sapmadı. Ve düşüncelerini, bütün tecrübelerini bizlerle bu İstişare Konseyinde de paylaşmak üzere kendisinden gerçekten çok çok istifade ettik. Rabbim yar yardımcısı olsun inşallah. Ailesine sabırlar diliyorum ve tüm milletimize bu noktada sabırlar temenni ediyorum. Rabbim bizleri Sevgili Habibinin Liva’ül Hamd ismiyle müsemma sancağı altında bir arada haşru cem eylesin diyorum.”Cumhurbaşkanı Erdoğan, merhum Yıldırım Akbulut’un ruhu için dua etti ve Fatiha okudu.

Anavatan Partisi'nden yapılan açıklamada Anavatan Partisi Eski Genel Başkanımız,  Başbakanımız, Meclis Başkanımız Av. Yıldırım AKBULUT Beyi tedavi gördüğü hastanede  kaybetmiş bulunuyoruz. Cenab-ı ALLAH'tan rahmet diliyor, yakınlarına, partililerimize ve Yüce TÜRK Milletine başsağlığı diliyoruz.