Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan: ''İktidar Olduğumuzda 6284’ü Kaldırıp Atacağız''

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan, iktidara geldiğimizde 6284 sayılı kanunu kaldıracağımızı belirterek, "Kadına şiddeti önlemek için Batı dayatması kanunlara ihtiyacımız yok. Kadınlarımızın ve örnek aile yapısının nasıl korunacağı bizim medeniyetimizde en muazzam örnekleriyle var. Biz inancımıza ve medeniyetimize sarılacağız ve kadınları başta olmak üzere tüm mahlukatı en güzel şekilde koruyacağız." ifadelerini kullandı. Dr. Fatih Erbakan, parti olarak 2. Olağan Kongrelerimizin ilki olarak İstanbul ilimizin Fatih ilçesinin 2. Olağan Kongresi'nde katıldı. 2. Olağan Kongrelerimizin başlığıysa Yeniden Refah Partimizin iktidarının müjdesini veriyor. ‘Türkiye’yi Yönetmek, Dünya’yı Değiştirmek İçin Hazırız’

Millî Görüş'ün En Büyük Düsturu Asla Vazgeçmemektir

Kongrede yaptığı konuşmada Millî Görüş Hareketinin kurucusu 54. Hükümetin Başbakanı merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ın hayatındaki en büyük düsturun "asla vazgeçmemek" olduğunu dile getiren Genel Başkan DR. Fatih Erbakan, Ebu Eyyub El Ensari, Fatih Sultan Mehmet ve Sultan 2. Abdülhamid Han'ın, Erbakan Hoca ile ortak yönleri olduğunu belirterek, bu yönlerden birinin vazgeçmemek diğerinin ise tırnakları ile söke söke almak olduğunu ifade etti. Genel Başkan Fatih Erbakan , Ebu Eyyub El Ensari Hazretlerinin 90 yaşında İstanbul'un fethi için savaştığını, merhum Necmettin Erbakan'ın da hastane odasında son nefesine kadar teşkilat çalışmalarını sürdürdüğünü söyledi. Necmettin Erbakan'ın Sultan Abdülhamid Han gibi bedel ödemek pahasına dahi olsa dünya Siyonizm’ine boyun eğmediğini belirten Fatih Erbakan, merhum Erbakan Hocamız'ın, İran ve Irak'a uygulanan ambargoyu deldiğini ve ABD'nin istediklerinin tam tersi icraatlara imza attığını kaydetti. Genel Başkan Fatih Erbakan , Erbakan Hocamızın da Millî Görüş'ü 1994 ve 1997'de tırnakları ile sökerek zafere taşıdığını söyledi. Yeniden Refah Partimizin de arkasında herhangi bir holding, devlet desteği, medya desteği ve dış güçler olmadığını hedeflerine ulaşmak için bu inançla çalışacağımızı söyledi.

'Önce Ahlak ve Maneviyat Düsturuna Sahip Bir Gençlik'

Bahçeli: PKK ile FETÖ arasında hiçbir fark yoktur Bahçeli: PKK ile FETÖ arasında hiçbir fark yoktur

Millî Görüş hareketinin 52 yıllık geçmişinde tek bir yüz kızartıcı işinin olmadığını vurgulayan Genel Başkan Fatih Erbakan  Milli Görüş'ün ikinci 40 yılında bu manevi mirasla iktidara geldiğimizde 5 önemli adımı atacağımızı söyledi:  Birincisi adaleti sağlamak, ikincisi 7'den 77'ye  herkese refah, üçüncüsü kaliteli nesil yetiştirecek kaliteli eğitim sistemi. Kaliteli nesil ne demek? Hem bilimsel kalitesi yüksek hem de ahlaki kalitesi yüksek. Materyalist, maddeci, dünyacı, kuvveti üstün tutan, hedonist bir gençlik yerine hakkı üstün tutan dünyacı değil ahiret öncelikli olan, maneviyatçı önce ahlak ve maneviyat düsturuna sahip ve aynı zamanda nefis terbiyesini gerçekleştirmiş bir gençlik. Merhum Erbakan hocamızın ifadesiyle beşin dörtten büyük olduğunu bildiği kadar, dört helalin beş haramdan daha büyük ve kıymetli olduğunu bilen bir nesil” dedi.

"Türkiye’de Boşanmaların Büyük Kısmı Geçim Sıkıntısından Dolayı"

Fatih Erbakan, aile müessesesinin önemini vurgulayarak “Atılacak dördüncü adım, ülkenin milletin sigortası emniyet supabı olan aile müessesesinin korunması. Bunun için de dört husus var birincisi ekonomik şartların düzeltilmesi, bugün Türkiye’de boşanmaların büyük kısmı geçim sıkıntısından dolayı. Dar gelirli milyonların alım gücünü arttırmadan ailenin devamlılığını sağlayamazsın. İkincisi eğitim sisteminin ıslah edilmesi. Maddeci, dünyacı bir gençlik yetiştirirseniz o gençlerin evliliği uzun süreli olmaz eğitim sistemini mutlaka ıslah etmeniz lazım aileyi korumak için. Üçüncüsü gece gündüz ifsat yapan medyanın ıslah edilmesi” şeklinde konuştu.

'İktidar Olduğumuzda 6284’ü Kaldırıp Atacağız'

İktidarın Aile ve sosyal politikalar politikalarını da eleştiren Genel Başkan Dr. Fatih Erbakan “Dördüncüsü yuva yıkan ifsat eden batıdan ithal aile ve sosyal politikalar alanındaki kanun ve düzenlemelerin ortadan kaldırılması. Bizlerin gayretiyle İstanbul Sözleşmesi yırtılıp atıldı. Şimdi sıra 6284 sayılı kanundadır. Sadece bir senelik süre içinde 750 bin babanın evinden ailesinden çoluk çocuğundan uzaklaştırılmasına neden olan 6284’ü de iktidar olur olmaz kaldırıp atacağız Allah’ın izniyle. Kadınlarımızı korumak için Batı icadı sözleşmelere ihtiyacımız yok. Hanımların ve örnek aile yapısının nasıl korunacağı bizim ecdadımızda bizim medeniyetimizde en muazzam örnekleriyle var. Biz inancımıza ve medeniyetimize sarılacağız hanımları başta olmak üzere tüm mahlukatı en güzel şekilde koruyacağız” dedi.

Atacağımız 5. adım olarak 40 senedir kapılarında bekleten ve oyalayan AB sevdasından vazgeçip D-8'i canlandıracaklarını D-60'ı da hayata geçireceklerini Türkiye öncülüğünde İslam birliğini yeni ve adil bir dünya kuracağımızı belirtti.Kongrede Fatih İlçe Başkanlığına Mahmut Öztürk seçildi.