CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu: ''Sakın umudunuzu kaybetmeyin. Daha güzel Türkiye’ye çok çok yakınsınız. Bunu bilin.''

MHP Genel Başkan Yardımcısı Karakaya: 2023 ülkenin geleceği MHP Genel Başkan Yardımcısı Karakaya: 2023 ülkenin geleceği

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu:"Beni hapse attıracakmış, bir an tereddüt edersem namerdim! Türkiye’nin hafızasında bir gün solacaksın Erdoğan ve bunun için ödenecek ne bedel varsa başım üstüne. Hodri meydan!"Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından bir video mesaj yayımlayarak, hakkındaki fezlekenin TBMM’ye gönderilmesin değerlendirdi.Cumhurbaşkanı Erdoğan'a, "Hemen kaldıralım dokunulmazlığımı. Birlikte yapalım. Senin gücün bana yeter mi sanıyorsun?" diye seslenen ve gençlere "umudunuzu kaybetmeyin, daha güzel bir Türkiye'ye çok çok yakınsınız" mesajı veren CHP lideri Kılıçdaroğlu şunları söyledi:“Sevgili halkım, dostlarım, yol arkadaşlarım ve sevgili gençler… Biliyorsunuz, hakkımda düzenledikleri fezlekeyi Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne hafta içinde gönderdiler. Hapse atmak istiyorlar beni. Bilmenizi istiyorlar bunu. Çünkü, korkmanızı istiyorlar. Sakın ha korkmayın gençler. Sakın umudunuzu kaybetmeyin. Daha güzel Türkiye’ye çok çok yakınsınız. Bunu bilin.


Sevgili gençler, bir taneniz bile bu tehditler nedeniyle ‘artık bu ülkede yaşanmaz’ derse, varsa bir hakkım helal etmem, bilesiniz. Bakın gençler; önüme mermi attırdılar ‘bu ülkede yaşanmaz’ demedim. Şehit cenazesinde öldürmek istediler beni, demedim ben bu lafı. Bulunduğum evi ‘ateşe verin’ diye bağırıyordu iktidarın provokatörleri, ben o lafı içimden dahi geçirmedim. Bulunduğum konvoya silahlı saldırı yapıldı. Her türlü iftirayı, her türlü algıyı, pisliği son 10 senede yaptılar; bana ve aileme tüm bunları yaşattılar, bir kere bile demedim. Bu ülkede yaşanır. Bu ülkede çok güzel yaşanacak gençler.
Sana gelince Erdoğan, sana iki çift lafım var. Sen bana ne yapabilirsin? Sen ve senin avanelerin bana ne yapmadınız ki, bundan sonra yapacaklarından korkalım? Senin iktidarın, bana ve aileme yaşatmadık ne bıraktınız ki, senden zerre kadar çekineyim? 


Erdoğan, senin bu dünyada çoktan unuttuğun şeyi hatırlatayım sana: ‘Bu can, emanet bu bedene, sonunda sararlar kefene.’ Kılıçdaroğlu, bu kadar fanidir bu dünyada.Şimdi durma. Hemen kaldıralım dokunulmazlığımı. Birlikte yapalım. Senin gücün bana yeter mi sanıyorsun? Ateş olsan cürmün kadar yer yakarsın. Hadi oradan!"