Esnaf Kefalet Kooperatifi’nden Önemli Duyuru

Mudanya Esnaf ve Sanatkârları Kredi ve Kefalet Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Tahammül İlhan ikinci yeniden normalleşme süreci akabinde yaşanan rekor seviyede covid-19 hasta sayısı nedeniyle kooperatif bünyesindeki tedbirlerin üst boyuta çıkarıldığını duyurdu.

Başkan Tahammül İlhan 5 Nisan 2021 gününden başlayarak önümüzdeki bir ay süresince personel ve yönetim kurulunun kooperatifte haftanın belirli günlerinde üçer kişilik gruplar halinde dönüşümlü hizmet vereceğini duyurdu.

Yapılan açıklamada;

"Kıymetli Esnaflarımız hepimizin malumu Koronavirüsün neden olduğu ölümcül Covid-19 salgınında maalesef ülkemiz rekor seviyede yeni hasta sayısına ulaşmıştır. Bu süreçte gerek salgının şiddetini artırması, gerekse esnaflarımızın kooperatifimizden kredi kullanımının aksamaması için titizlikle çalıştığımızı ve ek tedbirler almak durumunda kaldığımızı vurgulamak istiyorum.

Ülkemizde dün Sağlık Bakanlığımız tarafından açıklanan 40bin 806 yeni hasta sayısı kooperatifimiz personelinin çalışma şartlarını da etkilemiştir. 

Sizlere kesintisiz hizmet verebilmek için üç personelimiz maske, mesafe ve sosyal mesafe kurallarına uyularak yüz yüze hizmet verecek. Diğer üç personelimiz evlerinde kalacak ve gerektiğinde uzak masaüstü bağlantısı, görüntülü iletişim ile çalışma arkadaşlarına destek verecektir. Yine Yönetim Kurulu üyelerimizde dönüşümlü olarak kooperatifte mesailerini yerine getireceklerdir. Mesai saatlerimizde ise herhangi bir değişiklik söz konusu değildir.
Bu uygulamada hedefimiz herhangi bir covid-19 hastasıyla temaslı durumunda meydana gelebilecek karantinaya sürecinde esnafımızın işlerinin aksamamasını sağlamak yani kooperatifimizin kapısını kapatmamaktır.

Dündar: ''Aşure, bir olmak, birlik olmak, bütün olmak demektir.'' Dündar: ''Aşure, bir olmak, birlik olmak, bütün olmak demektir.''

Yaşadığımız olağanüstü salgın şartları dikkate alındığında yedekli çalışma diyebileceğimiz dönüşümlü çalışmada esnafımıza kredi kullandırmak ve destek olmak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Zor günleri hep birlikte aşacağımıza inanıyor, sağlık ve sıhhat dolu günler diliyorum.” denildi.