Osmangazi Belediyesi Selzedelerin Yanında

İznik’te Mavi Bayrak dalgalanıyor İznik’te Mavi Bayrak dalgalanıyor

Osmangazi Belediyesi olarak, yangın ve sel felaketlerinin yaralarını sarmak için imkanları sonuna kadar değerlendirdiklerini ifade eden Osmangazi Belediye Başkan Yardımcısı Cem Kürşad Hasanoğlu, “Son günlerde ülkemizde peş peşe felaketler yaşanıyor. Osmangazi Belediyesi olarak, başkanımız Mustafa Dündar’ın talimatıyla Osmangazi Belediyesi, şimdi de bölge insanının ihtiyaçlarını karşılamak için bölgeye bir TIRları doğrultusunda yangın ve sel felaketinin yaşandığı bölgelere ekiplerimizi gönderdik. Arkadaşlarımız orada selin neden olduğu tahribatı gidermek için gece büyük bir özveriyle çalışıyor. Bizler de, bölge halkının ihtiyacı olan temel gıda, hijyen ve protein kolilerinden oluşan bir yardım TIR’ını bölgeye gönderdik. Başkanımız Mustafa Dündar adına, felaketlerden zarar gören tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun diyorum. İnşallah, ülkemiz bir daha böyle felaketleri, böyle acıları yaşamaz” diye konuştu.

Kastamonu’nun Bozkurt ilçesinde yaşanan sel felaketinin ardından harekete geçerek bölgeye iş makinalarından oluşan bir ekip gönderen Osmangazi Belediyesi, şimdi de bölge halkının yaralarını sarmak için içerisinde erzak, hijyen ve protein paketlerinin yer aldığı yardım TIR’ını bölgeye gönderdi. 

Son günlerde Türkiye’nin farklı bölgelerinde yaşanan orman yangını ve sel felaketleriyle mücadeleye ciddi destek veren Osmangazi Belediyesi, son olarak Kastamonu’nun Bozkurt ilçesinde yaşanan sel felaketinin ardından bölge halkının yaralarını sarmak adına adeta seferber oldu. Yaşanan sel felaketinin hemen ardından Bozkurt ilçesine kepçe, loder, jcb ve kamyonlardan oluşan 10 kişilik ekip sevk eden O dolusu yardım malzemesi gönderdi.