Başbakan Yıldırım: Şimdi zaman Türkiye'yi şaha kaldırma zamanıdır

ANKARA (AA) - AK Parti Genel Başkan Vekili ve Başbakan Binali Yıldırım, partisinin Kayseri Valiliği önünde düzenlenen Kadın Kolları 5.

Başbakan Yıldırım: Şimdi zaman Türkiye'yi şaha kaldırma zamanıdır

ANKARA (AA) - AK Parti Genel Başkan Vekili ve Başbakan Binali Yıldırım, partisinin Kayseri Valiliği önünde düzenlenen Kadın Kolları 5. Olağan İl Kongresi'ne katılarak partililere hitap etti.

<br class="k-br" />

AK Parti'nin başarısının altında milletin duası ve desteğinin bulunduğunu dile getiren Yıldırım, "Yeni bir seçime sayılı günler kaldı. İnşallah 24 Haziran'dan sonra sürekli vesayet, darbe, arıza üreten bu sistemi değiştireceğiz." ifadesini kullandı.

"Zaman Türkiye'yi şaha kaldırma zamanı"

Başbakan Yıldırım, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bir daha 27 Mayıslar, 12 Martlar, 12 Eylüller, 28 Şubatlar, 17-25 Aralıklar, 15 Temmuzlar olmasın diye millet el koydu meseleye. 16 Nisan halk oylamasıyla dediniz ki 'Artık söz de karar da milletindir.' Artık yönümüzü geleceğe çevirdik. Büyük hedeflere yürüyoruz. Şimdi zaman Türkiye'yi, Kayseri'yi şaha kaldırma zamanıdır. Şimdi zaman Türkiye'yi 100'üncü yılının hedeflerine ulaştırma zamanıdır. Şimdi zaman Recep Tayyip Erdoğan'ı yeni sistemin cumhurbaşkanı yapma zamanıdır. Şimdi zaman demokrasi, milli birlik, diriliş ve yükseliş zamanıdır."

Yıldırım, 24 Haziran'ın güçlü Türkiye'nin müjdesi olacağına işaret ederek "24 Haziran'da Türkiye üzerinde oynanan ekonomik, siyasi oyunlar bozulacak. 24 Haziran bu oyunları oynayan onların, onlara destek verenlerin de hezimete uğrayacağı tarih olacak. Türkiye daha fazla büyüyecek, refah daha çok artacak, kalkınma sürekli hale gelecek. Daha güçlü demokrasi, daha etkin yönetim, 24 Haziran'da yeni bir Türkiye için yeni bir sayfa açacak." diye konuştu.

24 Haziran'la Türkiye'nin önündeki son engelin de ebediyen kalkacağını vurgulayan Yıldırım, "Ülkemiz, esnafıyla emeklisiyle işçisiyle öğrencisiyle memuruyla çiftçisiyle genciyle yaşlısıyla huzurun, refahın adresi olacak." dedi.

"Dağ fare doğurdu"

"Kayserililer merttir, açık sözlüdür, samimidir." diyen Yıldırım, kendilerinin de siyasetlerinin merkezine samimiyet ve şeffaflığı koyduklarını, kapalı kapılar arkasında, millete rağmen hiçbir iş çevirmediklerini söyledi.

İlk günden itibaren Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı, Cumhur İttifakı olarak aday gösterdiklerini hatırlatan Yıldırım, şunları kaydetti:

"MHP ile beraber Cumhur İttifakı'nı, Yenikapı ruhunu devam ettirmek için yola çıktık. Bütün görüşmelerimizin aleni, apaçık oldu, hep vatandaşlarımıza ne yaptığımızı haber verdik. Biz vatandaşlarımıza gönülden bağlıyız. Gönül, sevdiğinden hiçbir şeyi saklamaz ama bakın ana muhalefet, diğer muhalefet partileri günlerce nereye savrulacaklarını bilemediler. 24 Haziran'la ilgili zafer nutukları attılar ama çıkıp 'Adayım' diyemedi anamuhalefet partisi başkanı. Allah aşkına, Türkiye'nin ana muhalefet partisinin başkanı doğal olarak, cumhurbaşkanı adayı olarak meydanlara çıkmıyorsa millet niye oy versin, niye güvensin? Niye iktidar yapsın? Millet öyle bir rüzgar estirdi ki bunların kurmaya çalıştığı çatı uçtu gitti, yok oldu gitti. Çatı gidince bu sefer de 'Bari enkazıyla bir ittifak yapalım' dediler. Onda da tam anlaşamadılar, işi ertelediler. Peki millete bir şey diyorlar mı? Hak getire. Bir ileri, bir geri. Sonunda dağ fare doğurdu, herkes ceketini aldı evine döndü. Bunlar hep böyle eserler, gürlerler ama ne yapacaklarına dair milletin önüne bir fikir koyamazlar. Milletin fikri belli, sonuna kadar Erdoğan, sonuna kadar AK Parti, sonuna kadar Cumhur İttifakı."

"24 Haziran'da demokrasi kazanacak"

Türkiye'yi yeni ufuklara, 2023, 2053 ve 2071'e taşıyacaklarını dile getiren Yıldırım, "24 Haziran'da millet kazanacak, demokrasi kazanacak. 24 Haziran'da siyaset gençleşecek, Türkiye güçlenecek. 24 Haziran'da Türkiye bölgesinde ve dünyada daha güçlü, daha itibarlı ülke olarak yoluna devam edecek." dedi.

"Kayseri, 24 Haziran'da yüreğini ortaya koymaya hazır mısın? Şer odaklarına karşı Cumhur İttifakı'na tamam mı? Recep Tayyip Erdoğan'la kutlu yürüyüşe devam mı?" diye soran ve alandaki partililerden "Evet" karşılığını alan Yıldırım, "Gadasını aldıklarım sağ olun, var olun. İşte ak kadrolar burada. Harikasın Kayseri." ifadelerini kullandı.

"Emeklilerimizi ihmal edemeyiz, emeklilerimiz bizim başımızın tacıdır." diyen Yıldırım, emeklilere her yıl ramazan ve kurban bayramları öncesinde bin lira ikramiye verileceğini anımsattı.

Alandaki emeklilere "Memnun musunuz?" sorusunu yönelten ve "evet" yanıtı alan Yıldırım, "Duyuyor musun Kemal Bey, emekliler memnun. Memnun olmayan sensin. Çünkü AK Parti yapar, onlar konuşur. Fark budur. Vatandaşın biri yazıyor sosyal medyada, diyor ki 'Bunlar CHP'nin vaatleriydi, siz CHP'nin vaatlerini açıklıyorsunuz.' Diğer vatandaş da cevap veriyor, diyor ki 'Onlar nasıl olsa iktidara gelemeyeceği için CHP'nin vaatlerini de AK Parti yapıyor.' İşte bizim farkımız bu." ifadelerini kullandı.

İmar barışı

Müjde paketiyle yılların kangren olmuş sorununa da el attıklarını vurgulayan Yıldırım, sözlerini şöyle sürdürdü:

"13 milyon bina. Türkiye'deki bütün binaların yarısı kadar. Bu 13 milyon bina nüfusun yarısından fazlası demek. 40-50 milyon vatandaşımızın belediye, vakıf, orman ve başka vatandaşlarla problemi var. Deniz kıyısında, yaylalarda, şehirlerde, köylerde, sanayi bölgelerinde problem var. Nedir problem? Binası ile iş yeri ile ruhsatı imarı aynı değil. Sürekli cezai problem tehdit. Dedik ki 'Artık büyük barışı geldi'. Büyük barışın adı imar barışı. Devlet vatandaşlarıyla davalık, kavgalı olmaz. Böylece bu kararı aldık ve 13 milyon binanın yapı kayıt belgesi ile sorunlarını çözüyoruz. Elektrik, su, doğalgaz, altyapı bütün hizmetler aynı şekilde devam edecek."

"Gerekli tedbiri almayanlara en ağır cezayı vereceğiz"

İmar barışı konusunda çok önemli bir ayrıntının olduğuna işaret eden Yıldırım, "Bir kez el sıkıştıktan sonra barıştıktan sonra hiçbir vatandaşımız da yasal olmayan imara uymayan yapı yapmayacak. Yaparsanız bir daha bizden bir şey beklemeyin. Bunu yaptıranlar, müsamaha gösterenler gerekli tedbiri almayanlara da en ağır cezayı vereceğiz. Herkesin görevini layıkıyla yapması gerekiyor." diye konuştu.

Başbakan Yıldırım, imar barışıyla elde edecekleri kaynağın deprem dönüşümüne gideceğini, depreme dayanıklı yeni şehirler, semtler inşa etmeye gideceğini aktardı.

"Seçime gidiliyor" diye ekonomiyi durduracak, işleri askıya alacak durumda olmadıklarını vurgulayan Yıldırım, "Seçim başka geçim başka. Seçim işleri devam ederken işletmelerin, sanayinin, ekonominin çarkları dönecek, vatandaşın işleri de tıkır tıkır yürüyecek. Hiçbir hizmetin aksamasına müsamaha gösteremeyiz." değerlendirmesini yaptı.

"24 Haziran seçimlerinde zafer bizim"

Alandaki kadınlara, "Bir kaşığa 40 tane mantı sığdıran Kayserili hanımlarımız, sandıktan bütün milletvekillerini çıkarmaya hazır mısınız?" sorusunu yönelten ve "evet" cevabı alan Yıldırım, sözlerine şöyle devam etti:

"Ne kadar çok milletvekili seçersek Meclisimiz o kadar güçlü olacak, Meclis güçlü olunca da Cumhurbaşkanımız daha da güçlü olacak ve daha güzel hizmetleri ülkemiz için milletimiz için yapmaya devam edecek. Şimdi, görev, takdir sizin. 24 Haziran seçimlerinde zafer bizim, zafer milletindir. Bir kez daha milletimizin emanetine, Kayseri'nin duasına ve desteğine talibiz. Biz bu seçime en sağlam çatı altında giriyoruz. Bizim çatımız rüzgarlarla, fırtınalarla çökmez. Çünkü bu çatı milletin çatısıdır. İstikametini milleten alanın yolu pusulası şaşmaz. Bizim ittifakımız aziz milletimizdir. Bu ittifakın ruhu Yenikapı ruhudur. Bu ittifak Kayseri'nin vatan, ezan, bayrak aşkıyla yoğrulmuş, mayasıyla kurulmuştur."

Alandakilere "Kayseri, şer ittifakını sandığa gömmeye var mısınız? Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet parolasıyla yeniden tarih yazacak mıyız?" diye soran ve "evet" yanıtını alan Başbakan Yıldırım, Kayseri'nin her zaman yüzleri ak ettiğini bildirdi.

Yıldırım, 24 Haziran'ın Türkiye için milat olacağını, o günde yeni bir zaferin ortaya çıkacağını, zaferin Kayseri'den dalga dalga 780 bin kilometrekare vatan toprağına yayılacağını ifade etti.

Türkiye'nin 100. yılına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile emin adımlarla yürüyeceğini belirten Yıldırım, bunun için durmadan çalışacaklarının sözünü verdi.

Güncelleme Tarihi: 05 Mayıs 2018, 18:20

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER