Cumhurbaşkanı Erdoğan: “CHP, HDP hiçbir farkları yok, terör örgütlerinin beslemesi bunlar”

Erdoğan: “Türkiye’yi 2023 hedeflerine ulaştırmayı, yine milletimizle beraber gerçekleştireceğiz.

Politika 08.02.2021, 16:05
Cumhurbaşkanı Erdoğan: “CHP, HDP hiçbir farkları yok, terör örgütlerinin beslemesi bunlar”

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Bayburt, Giresun, Niğde ve Zonguldak 7. Olağan İl Kongrelerine video konferans yöntemiyle bağlanarak partililere hitap etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kongrelerin hayırlı olmasını dileyerek, görev alacakları da tebrik etti.

“TEMİZLİK, MASKE VE MESAFE KURALLARINA RİAYET EDİLİYOR”

Temizlik, maske ve mesafe kurallarına riayet edilerek, yürütülen kongrelerin, büyük bir coşku ve heyecanla gerçekleştirildiğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, kongreleri demokrasi şölenine çeviren teşkilat mensuplarına teşekkür etti.

Siyasetlerinin bir büyük dava olduğunun altını çizen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu davanın mayası medeniyetimize, ülkemize, milletimize hizmet etme anlayışıyla yoğrulmuştur.  Milletimize hizmetkârlığımızı ülkemizi daha çok kalkındırarak, daha çok büyüterek, daha çok güçlendirerek, refahı daha çok artırarak gösteriyoruz” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, hiçbir sıfatın, hiçbir görevin, hiçbir konumun davalarına yaptıkları katkının verdiği manevi huzurdan daha büyük olmadığını dile getirerek, partideki görev değişimlerini bayrak yarışı gibi sorumluluk aktarımı olarak gördüklerini, tüm teşkilat mensuplarından bu anlayışla çok daha azimli ve verimli çalışmalar beklediklerini söyledi.

“2023 SEÇİMLERİ KRİTİK ÖNEME SAHİP”

AK Parti’nin Türkiye’yi kalkındırma ve büyütme, milletin huzurunu ve refahını ileriye taşıma yolunda verdiği mücadelenin yanında olan herkese kapılarının da gönüllerinin de yönetim kademelerinin de sonuna kadar açık olduğuna vurgu yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Partimizin 18 yıllık kesintisiz iktidarda bulunmasının sırrı, milletimizin her bir ferdinin, kendini bu çatı altında görebiliyor, hissedebiliyor olmasıdır. Girdiğimiz her zorlu mücadelede milletimizin bizi gerektiğinde canı pahasına sahiplenmesinin arkasında işte bu gerçek vardır” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2023 seçimlerinin kritik öneme sahip olduğuna işaret ederek, teşkilat mensuplarından seçim gününe kadar var güçleriyle sahada çalışmalarını, kapısı çalınmadık, derdi dinlenmedik, gönlü kazanılmadık vatandaş bırakmamalarını istedi.

“Zihnini ve kalbini, bilerek veya bilmeyerek, Türkiye düşmanlarına kiralamış kesimler, buldukları her fırsatta ülkemizin huzuruna, istikrarına, demokrasisine saldırıyor” uyarısında bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerine şöyle devam etti: “Hamdolsun bugüne kadar, Allah’ın yardımı ve milletimizin desteğiyle bunların hiçbirine boyun eğmedik. Karşımızdaki bu hazin tablo, bizim hem ülkemize yaptığımız hizmetleri sürdürmek, hem de kazanımlarımızı korumak için sürekli teyakkuzda bulunmamız gerektiği gerçeğini teyit ediyor. Çocuklarımıza 2053 vizyonlarını hayata geçirebilecekleri büyük ve güçlü Türkiye’yi miras bırakmak için, daha çok çalışmamız, daha çok gayret göstermemiz, daha çok mücadele etmemiz gerekiyor.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerin, küresel siyasi ve ekonomik dönüşümün etkisiyle adeta yaprak gibi sallandıkları bir dönemde, Türkiye’nin sapasağlam ayakta durarak, yola devam ettiğini belirterek, “Koronavirüs salgını sürecinde dünyada yaşananlar, ülkemize son 18 yılda kazandırdığımız altyapının, bizi uluslararası düzeyde nasıl olumlu yönde ayrıştırdığını, şüpheye ve itiraza mahal vermeyecek şekilde göstermiştir” ifadesini kullandı.

Kinleri, hırsları ve karanlık hesapları yüzünden kendi ülkelerinin felaketini dileyecek kadar yollarını şaşıranlara ne deseler boş olduğunu gayet iyi bildiklerini ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan,  ama her şeye rağmen vakitlerinin ve enerjilerinin tamamını kullanarak herkese doğruyu, hakkı, hakkaniyeti, yaptıklarını ve hedeflerini anlatmayı sürdüreceklerinin altını çizdi.

“TÜRKİYE’Yİ 2023 HEDEFLERİNE ULAŞTIRMAYI MİLLETİMİZLE BERABER GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugüne kadar hep milletle beraber olduklarını, neyi başardılarsa milletle birlikte başardıklarını kaydederek, “Türkiye’yi 2023 hedeflerine ulaştırmayı, 2053 vizyonuyla buluşturmayı da yine milletimizle beraber gerçekleştireceğiz. Öznesi insan olan siyasetin icra yeri 84 milyon vatandaşımızın gönlüdür” dedi.

Basını ve sosyal medya mecralarını sadece siyasetlerini duyurma yeri olarak kullandıklarını, yapılması gerekenin her bir insanın kapısını çalarak, derdini, beklentisini öğrenmek, kalplerinde yer edinmek olduğunu anlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, bunun için de sürekli sahada olmak gerektiğinin altını çizdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 18 yıllık iktidarları döneminde kimi medya kuruluşlarından terör örgütlerine, vesayet güçlerinden devlet içine çöreklenmiş çetelere kadar farklı odakların tehditlerine maruz kaldıklarına dikkati çekerek, şu değerlendirmelerde bulundu: “Tüm saldırılar karşısında ‘İman varsa imkân da vardır’ diyerek, her türlü zorluğa, yokluğa, imkânsızlığa rağmen yolumuzdan geri dönmedik. Kimseyi dışlamadan, kimseyi ötekileştirmeden, insanlarımızı kökenine, meşrebine, mezhebine göre ayırmadan herkesi kucaklamaya çalıştık. Bölen değil birleştiren; kutuplaştıran değil kucaklaştıran; kardeşi kardeşe kırdırmak isteyenlere inat vatandaşlarımızın tamamını ‘Türkiye ortak paydasında’ buluşturan bir kadro olduk. Kendimize ‘İnanıyorsanız üstünsünüz’ ilahi müjdesini rehber edinerek, gece-gündüz demeden ter döktük, mücadele ettik. İnsanlarımız bizimle birlikte, belediyelerden devletin her kademesine kadar tüm platformlarda her türlü meselesiyle ilgilenen dinamik, vizyoner, gayretli bir kadroyla tanıştı. Milleti hor-hakir görerek sürekli aşağılayan kerameti kendinden menkul zihniyet yerini, 'İnsanı yaşat ki devlet yaşasın'  anlayışıyla hareket eden bir tasavvura bıraktı.”

“CUMHURİYET TARİHİNDE YAPILANLARDAN KATBEKAT FAZLASINI KAZANDIRMIŞ OLMAKLA İFTİHAR EDİYORUZ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti’nin son 18 yılda girdiği 15 seçimin tamamından alnının akıyla çıktığını vurgulayarak, “Ülkemize Cumhuriyet tarihinde yapılanların tamamının katbekat fazlasını sadece 18 yılda kazandırmış olmakla iftihar ediyoruz. Eğitimden sağlığa, ulaştırmadan enerjiye, spordan sosyal devlet uygulamalarına kadar her alanda ülkemize çağ atlattığımız için gurur duyuyoruz” dedi.

Türkiye’nin itibarını onurlu ve kararlı politikalarla artırdıkları için ayrıca mutlu olduklarını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, karşılarına çıkan muhalefet aktörleri ve kadrolarının hiçbirinin AK Parti ile eser ve siyaset yarışına giremediğini kaydetti.

“Biz ne diyorsak tersini söylemeyi, biz ne yapıyorsak karşı çıkmayı, biz ne yöne gidiyorsak aksi istikamete yönelmeyi muhalefet zannedenlere milletimiz itibar etmedi” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Karadeniz’de Fatih sondaj gemisi ile doğal gaza ulaşıldığını, şimdi de Kanuni gemisiyle sondaj çalışmalarının devam ettiğini, ana muhalefet ve diğer muhalefet partilerinin ise yaptıkları işleri hayal bile edemeyeceklerini anlattı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Geçmişteki hiçbir aktör, bugünkü CHP kadar kötü bir görüntü de sergilemedi. İşte parçalanmaya başladılar. Acaba CHP kendi hükmi şahsiyeti adına ne yapıyor, hangi projeyi üretiyor, hangi programı savunuyor diye baktığımızda, karşımıza sadece koskoca bir boşluk çıkıyor.  Yine bugün nerede milletin huzuruna, toplumsal barışına kast eden bir hadise varsa, arkasından muhakkak CHP ve şürekâsı çıkıyor. Hiçbir yol aşılamayacak kadar yüksekten geçmez, bunu bilesiniz. CHP’nin tek işi, terazisinin kefelerine yerleştirdiği partileri dengede tutarak, kurduğu kirli ittifakın bozulmasını engellemeye çalışmaktır. CHP’nin başındaki zatın, bu çarpık denkleme karşı özellikle herkesi kapı dışarı ederek sergilediği diktatörlük ise, tek parti devriyle yarışır seviyeye geldi” diye konuştu.

MİLLETE SESLENİŞ KONUŞMASI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, çarşamba günü millete sesleniş konuşması yapacağını bildirerek, “Millete sesleniş konuşmamı izlemenizi özellikle tavsiye ediyorum. Görüntülü bir millete seslenişim olacak, bu görüntülü millete seslenişte inşallah sizlere birçok güzellikleri orada takdim edeceğim” açıklamasında bulundu.

CHP yönetiminin artık ayyuka çıkan siyasi tükenmişliklerini perdelemek için gençleri kışkırtarak, sokak siyasetine sarıldığını dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “CHP, HDP hiçbir farkları yok, terör örgütlerinin beslemesi bunlar” ifadesini kullandı.

Gençlere sahip çıkarak zihinleriyle birlikte gönüllerini de zenginleştirecek adımlar atmaları gerektiğinin altını çizen Cumhurbaşkanı Erdoğan, önceliklerinin başında eğitim ve kültür politikalarını koyarak, millete hizmete devam edeceklerini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasının ardından kongrelerin düzenlendiği salonlara ayrı ayrı bağlanarak, yönetimde görev alanları selamladı ve başarılar diledi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
açık
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 27 60
2. Galatasaray 28 58
3. Fenerbahçe 27 55
4. Trabzonspor 27 51
5. Hatayspor 28 46
6. Alanyaspor 27 43
7. Gaziantep FK 28 43
8. Karagümrük 28 41
9. Göztepe 27 36
10. Antalyaspor 27 35
11. Sivasspor 27 34
12. Konyaspor 26 32
13. Malatyaspor 28 31
14. Kayserispor 27 31
15. Kasımpaşa 27 29
16. Başakşehir 28 29
17. Rizespor 27 28
18. Ankaragücü 27 26
19. Erzurumspor 27 26
20. Denizlispor 27 24
21. Gençlerbirliği 27 21
Takımlar O P
1. Giresunspor 25 53
2. Samsunspor 25 50
3. İstanbulspor 25 47
4. Adana Demirspor 25 45
5. Altınordu 25 45
6. Altay 25 44
7. Tuzlaspor 25 41
8. Ankara Keçiörengücü 25 40
9. Bursaspor 25 34
10. Ümraniye 25 34
11. Bandırmaspor 25 32
12. Boluspor 25 29
13. Menemenspor 25 27
14. Adanaspor 24 26
15. Balıkesirspor 24 25
16. Akhisar Bld.Spor 25 22
17. Ankaraspor 25 16
18. Eskişehirspor 25 7
Takımlar O P
1. Man City 28 65
2. M. United 28 54
3. Leicester City 28 53
4. Chelsea 27 47
5. Everton 26 46
6. West Ham 26 45
7. Liverpool 28 43
8. Tottenham 26 42
9. Aston Villa 26 40
10. Arsenal 27 38
11. Leeds United 26 35
12. Wolverhampton 28 35
13. Crystal Palace 27 34
14. Southampton 27 33
15. Burnley 28 30
16. Newcastle 27 27
17. Brighton 27 26
18. Fulham 28 26
19. West Bromwich 28 18
20. Sheffield United 28 14
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 25 59
2. Barcelona 26 56
3. Real Madrid 26 54
4. Sevilla 25 48
5. Real Sociedad 26 45
6. Real Betis 25 39
7. Villarreal 26 37
8. Celta de Vigo 26 33
9. Granada 25 33
10. Levante 26 32
11. Athletic Bilbao 24 30
12. Valencia 26 30
13. Osasuna 26 28
14. Cádiz 26 28
15. Getafe 26 27
16. Real Valladolid 26 25
17. Elche 25 24
18. Eibar 26 22
19. Deportivo Alaves 25 22
20. Huesca 26 20
Namaz Vakti 07 Mart 2021
İmsak 05:58
Güneş 07:22
Öğle 13:20
İkindi 16:33
Akşam 19:08
Yatsı 20:27