Erdoğan: “TERÖRE BULAŞMAMIŞ HER EVLADIMIZI SAHİPLENMEK GÖREVİMİZDİR”

“GELECEĞİMİZE GÜVENLE BAKABİLMEMİZİ AİLE YAPIMIZIN SAĞLAMLIĞINA BORÇLUYUZ”

Politika 05.02.2021, 20:36
Erdoğan: “TERÖRE BULAŞMAMIŞ HER EVLADIMIZI SAHİPLENMEK GÖREVİMİZDİR”

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Adıyaman, Edirne, Erzurum, İzmir, Kırşehir, Mersin ve Osmaniye 6. Olağan İl Kadın Kolları Kongrelerine Dolmabahçe Ofisi’nden video konferans yöntemiyle bağlanarak partililere hitap etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kongrelerin hayırlı olmasını dileyerek, kongrelerde görev alacak başkan ve yönetimlerini tebrik etti.

Kadın kollarının, 2023 seçimlerinde kurulacak 271 bine yakın sandık için, 813 bine yakın kadın sandık kurulu üyesi bulmak için verdiği sözü tutacağına olan inancını dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, tespit edilecek sandık kurulu üyelerinin seçim gününe kadar bulundukları yerlerde tüm haneleri, tüm kadınları tek tek ziyaret etmesi gerektiğini söyledi.

“KADINLARI YOK SAYAN, KADINLARIN GÜCÜNÜ HAREKETE GEÇİREMEYEN BİR SİYASET BAŞARIYA ULAŞAMAZ”

“Bizim Kadın Kollarımız okul gibi çalışan bir kurumdur” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, kadın kollarının salgın dönemindeki faaliyetlerinin bu vasıflarını bir kez daha gösterdiğini anlattı.

Türkiye’de kadınları yok sayan, görmezden gelen, kadınların gücünü harekete geçiremeyen bir siyasetin başarıya ulaşamayacağını dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Kadınlara sadece vitrin süsü, dolgu malzemesi, yasak savma kontenjanı olarak bakan bir siyasi hareketin milleti temsil etmesi mümkün değildir. Biz samimiyeti her konuda olduğu gibi siyasette ve kadınların siyasetteki varlığı hususunda da mücadelemizin merkezine yerleştiriyoruz. Siyasi hayatımızın her döneminde hanımların tüm kademelerde hak ettikleri konumlara gelebilmesini temin etmenin gayreti içinde olduk” dedi.

Kadınların siyasete ve sosyal hayata katılımı noktasındaki en büyük kazanımların altında hep AK Parti’nin imzasının bulunduğuna dikkat çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Birileri kadınların ismini ve fırsat bulduklarında kendini istismar etmenin peşinde iken, biz kadını gerçek anlamda haklarına, özgürlüklerine kazandırmak için çalıştık” değerlendirmesinde bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, eğitimden istihdama ve siyasete kadar kadının her alanda önemli bir yere geldiğini, gelişme kaydettiğini, TBMM’de AK Parti Grubu’nda 54 kadın milletvekili bulunduğunu, öğretmenlerin yüzde 60’ının, üniversitelerdeki akademik kadroların ve yargı mensuplarının yarıya yakınının ve kamudaki toplam istihdamın yüzde 40’ının kadınlardan oluştuğunu aktardı.

Kadınların iş gücüne katılımının yüzde 31’i geçtiğine dikkati çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, kayıt dışı çalışan kadınların sayısının da yarı yarıya azaldığını vurguladı.

Siyasette de kadınların görünürlüğü ve etkisinin her geçen gün arttığını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle devam etti: “Bugün AK Parti Kadın Kolları 5 milyon 300 bini aşan üye sayısıyla ülkemizde diğer tüm siyasi partilerin üye sayılarının toplamına yakın bir güce sahiptir. Kalenin içten fethedileceği gerçeğini asla unutmadan yılın her günü evlere giderek nüfusumuzun yarısını oluşturan kadınlarımıza davamızı, yaptıklarımızı, yapacaklarımızı anlatıyoruz. Şayet kadınlarımızın çoğunluğunun desteğini yanımızda tutmayı sürdürürsek, Allah’ın izniyle AK Parti’nin yükselişinin önüne kimse geçemez. Kadın eli değen her şey gibi siyaset de güzelleşir, gelişir, serpilir. Buna karşılık kadınların sırtını döndüğü, desteğinden ve duasından mahkûm kaldığı hiçbir yapının iflah olma şansı kalmaz. Bunun için sizlere çok önemli görevler düşüyor. AK Parti kadın Kollarımızda görev alan, gönüllü olarak çalışan her bir kardeşimiz ilmek-ilmek bu ülkenin geleceğini işlediğini, şekillendirdiğini unutmamalıdır.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Genel Başkanı, Başbakan ve Cumhurbaşkanı olarak kadınların attığı her adımda, girdiği her mücadelede onların yanında yer aldığını ve böyle davranmaya devam edeceğini sözlerine ekledi.

“GELECEĞİMİZE GÜVENLE BAKABİLMEMİZİ AİLE YAPIMIZIN SAĞLAMLIĞINA BORÇLUYUZ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti’nin milletin partisi olduğunu yineleyerek, “Bu partide kimse cinsiyetinden dolayı ayrımcılığa maruz kalmaz, kalamaz. Bu partide kimse kökeninden dolayı ayrımcılığa maruz kalmaz, kalamaz. Bu partide kimse sahip olduğu kültürel çeşitlilik sebebiyle ayrımcılığa maruz kalmaz, kalamaz. Bu partide kimse inancından, mezhebinden, meşrebinden dolayı ayrımcılığa maruz kalmaz, kalamaz. Bu partide kimse hizipçilik, çetecilik, ayrımcılık yapamaz. Çünkü AK Parti bir kez daha altını çizerek ifade ediyorum, Türkiye’nin partisidir, milletin tamamının partisidir” diye konuştu.

Ailenin önemine ve kutsallığına değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle devam etti: “Batı dünyası aile kurumunu yıktığı için temellerinden sarsılıyor. Ailenin değersiz hâle getirilmesini alkol ve uyuşturucu bağımlığından, nihilizme kadar pek çok sosyal sorun takip ediyor. Türkiye olarak bugüne kadar maruz kaldığımız saldırılara karşı özellikle şu anda evet ekranda İzmir’de anacığımı görüyorum, analar çok kutsal. Tüm teşkilatımıza özellikle bu gösterdikleri incelik, nezaket sebebiyle çok teşekkür ediyorum. Hep söylerim, cennet annelerin ayakları altındadır. Onun için anneler kutsal, anasız yar olmaz. Bak babaların demiyor, annelerin ayakları altındadır diyor. Onun için AK Parti anneye farklı bir konum icra ediyor. Ve analarımızla beraber bu yolda yürüyeceğiz. Onlarla beraber inşallah ülkemizi ihya ve inşa edeceğiz. Türkiye olarak bugüne kadar maruz kaldığımız saldırılara karşı koyup geleceğimize güvenle bakabilmemizi, aile yapımızın sağlamlığına borçluyuz. Ailenin direği annedir anne. Bu lezbiyenlerin-mezbiyenlerin söylediklerine filan takılmayalım. Biz analarımıza bakalım, analarımıza. Ailenin direği anne ve bu annelerimizle beraber geleceğe emin adımlarla yürüyeceğiz.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin nüfusunun 84 milyona dayandığını ancak yaş ortalamasının düştüğünü belirterek, bu göstergelerin aile kurumuna ve çocuklara sahip çıkılması için uyarı niteliğinde olduğunu anlattı.

“TERÖRE BULAŞMAMIŞ HER EVLADIMIZI SAHİPLENMEK GÖREVİMİZDİR”

Çocukların sadece kariyerlerini değil, millî ve manevi değerlerle donatılmasını da düşünmek mecburiyetinde olduklarını kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, şu değerlendirmelerde bulundu: “Gençlerimiz arasında millî ve yerli şuur sahibi olanlar elbette çoğunluktadır, ama son dönemde İstanbul’daki hadiselerde örneklerini gördüğümüz şekilde zihni ve kalbi olarak ülkesiyle, milletiyle, değerlerimizle bağı kopmuş bir kesimin varlığına da üzüntüyle şahit oluyoruz. Teröre bulaşmamız olması şartıyla bu gençlerimize sahip çıkıp ülkemize kazandırmanın parti olarak sorumluluklarımız, Hükûmet olarak görevlerimiz arasında olduğunu biliyoruz. Kendi ülkelerinde senato basanları terörist ilan edenlerin Türkiye’de rektörlük basmaya kalkanları hak arayıcısı olarak göstermesindeki ikiyüzlülük bize asıl sorumluluklarımızı unutturamaz. Kendi ülkelerinde sokakta en küçük bir taşkınlık gösterenlerin başını ezenlerin Hollanda’da, Fransa’da sarı yeleklileri görüyorsunuz. Ülkemizde sokakları terörize edenleri masum göstermeye çalışmasını da önemsemiyoruz. Bir kez daha özellikle belirtmek istiyorum elbette teröre bulaşmış olan örgütlerin oyuncağı hâline gelen şiddeti bir hak arama vasıta olarak gören hiç kimsenin gözünün yaşına bakmayacak, yakalarından tutup yargının karşısına çıkartacağız bu böyle biline. Bununla birlikte teröre bulaşmamış devletine ve milletine husumeti hayatının merkezine yerleştirmemiş her evladımızı sahiplenmek hem parti hem Hükûmet olarak görevimizdir.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Boğaziçi Üniversitesi’nde bir kısım azınlığın rektörün odasını işgale kalkıştığına dikkati çekerek, “Oradaki bir kısım genç ne yazık ki dışarıdan tahriklerle böyle bir oyuna geliyorlar. Peki, kimler var bu işin içinde? Bakıyorsunuz Ana Muhalefet Partisi’nin İstanbul İl Başkanı kadın var. Başka kim var? Yine bir siyasi partinin ismini vermeye gerek yok, onun genel başkan yardımcısı veya farklı bir görevde olan bir tanesi daha var; ya sizin orada ne işiniz var? Siz gidin siyaset yapın, gelip oradaki gençleri tahrik etmenin anlamı ne?” ifadelerini kullandı.

“Sokaklarda küresel fitnecilerin ve onların içimizdeki aparatlarının sinsi oyunlarına meze edilmeye çalışılan çocuklarımızın ailelerine çağrıda bulunuyorum” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Evlatlarınıza lütfen sahip çıkın. Lisedeki evlatlarınıza sahip çıkın, üniversitedeki evlatlarınıza sahip çıkın. Meydanı onların heyecanlarını, hayallerini, heveslerini kendi çıkarları için kullanan profesyonel provokatörlere bırakmayın. Gelin bu oyunu hep birlikte bozalım. Bu sinsi oyunu bozmak için öncelikle üzerine eğilmemiz gereken yer ailedir, ailede de annedir anne” dedi.

Aile yapısının uzunca bir süredir bilinçli olarak yapılan saldırı dalgası altında olduğunu anlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, medya yoluyla dayatılan çarpık toplumsal mesajların aile yapısını çökertmeyi hedef aldığını, amacın bireyi aileden kopartarak küresel dayatmaların savunmasız hâle dönüştürülmesi olduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Büyük bir üzüntüyle belirtmek isterim ki bu senaryoda kısmen de olsa bir ilerleme sağlanmıştır. İnşallah bu sinsi oyunu hep birlikte bozacağız. Hem çocuklarımıza ve gençlerimize sahip çıkacağız hem de ileride her bakımdan donanımlı, millî ve manevi değerleriyle bezenmiş, medeniyet şuuru olan nesiller yetiştireceğiz. Bu konuda en önemli görev, ailenin temeli ve taşıyıcısı olan kadınlarımıza düşüyor” açıklamasında bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Kadın Kolları’ndan siyasi faaliyetlerini bu medeniyet sorumluluğuyla taçlandırmalarını beklediğini belirterek, “İnşallah önümüzdeki dönem önceliklerimizin başında bu gelecektir. Ben annelerimize güveniyorum, annelerimize inanıyorum ve annelerimizle birlikte ülkemizin 2023’e çok daha farklı hazırlandığını görüyorum” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasının ardından kongrelerin düzenlendiği salonlara ayrı ayrı bağlanarak, yönetimde görev alanları selamlayarak, başarılar diledi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Trabzonspor 14 36
2. Konyaspor 14 26
3. Hatayspor 14 26
4. Fenerbahçe 14 24
5. Alanyaspor 14 24
6. Başakşehir 14 22
7. Karagümrük 14 22
8. Galatasaray 14 22
9. Adana Demirspor 14 20
10. Beşiktaş 14 20
11. Antalyaspor 14 18
12. Gaziantep FK 14 18
13. Altay 14 17
14. Sivasspor 14 16
15. Giresunspor 14 16
16. Kayserispor 14 16
17. Öznur Kablo Yeni Malatya 14 13
18. Göztepe 14 11
19. Kasımpaşa 14 10
20. Rizespor 14 10
Takımlar O P
1. Ümraniye 13 27
2. Ankaragücü 14 27
3. Eyüpspor 14 27
4. Bandırmaspor 13 25
5. Erzurumspor 12 25
6. İstanbulspor 13 20
7. Tuzlaspor 12 20
8. Kocaelispor 13 20
9. Samsunspor 13 19
10. Adanaspor 14 18
11. Menemenspor 13 17
12. Gençlerbirliği 13 17
13. Boluspor 13 16
14. Denizlispor 13 15
15. Bursaspor 13 14
16. Manisa FK 14 14
17. Ankara Keçiörengücü 13 13
18. Altınordu 14 13
19. Balıkesirspor 13 7
Takımlar O P
1. Chelsea 14 33
2. Man City 14 32
3. Liverpool 14 31
4. West Ham 14 24
5. Arsenal 13 23
6. Wolverhampton 14 21
7. Brighton 14 19
8. Leicester City 14 19
9. Tottenham 12 19
10. M. United 13 18
11. Brentford 13 16
12. Crystal Palace 14 16
13. Aston Villa 14 16
14. Everton 14 15
15. Leeds United 14 15
16. Southampton 14 15
17. Watford 14 13
18. Burnley 13 10
19. Norwich City 14 10
20. Newcastle 14 7
Takımlar O P
1. Real Madrid 15 36
2. Atletico Madrid 14 29
3. Real Sociedad 15 29
4. Sevilla 14 28
5. Real Betis 15 27
6. Rayo Vallecano 15 24
7. Barcelona 14 23
8. Athletic Bilbao 15 20
9. Espanyol 15 20
10. Osasuna 15 20
11. Valencia 15 19
12. Villarreal 14 16
13. Celta de Vigo 15 16
14. Mallorca 15 16
15. Deportivo Alaves 14 14
16. Granada 14 12
17. Elche 15 12
18. Cádiz 15 12
19. Getafe 15 10
20. Levante 15 7
Namaz Vakti 02 Aralık 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı