Erdoğan: “TERÖRE BULAŞMAMIŞ HER EVLADIMIZI SAHİPLENMEK GÖREVİMİZDİR”

“GELECEĞİMİZE GÜVENLE BAKABİLMEMİZİ AİLE YAPIMIZIN SAĞLAMLIĞINA BORÇLUYUZ”

Politika 05.02.2021, 20:36
Erdoğan: “TERÖRE BULAŞMAMIŞ HER EVLADIMIZI SAHİPLENMEK GÖREVİMİZDİR”

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Adıyaman, Edirne, Erzurum, İzmir, Kırşehir, Mersin ve Osmaniye 6. Olağan İl Kadın Kolları Kongrelerine Dolmabahçe Ofisi’nden video konferans yöntemiyle bağlanarak partililere hitap etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kongrelerin hayırlı olmasını dileyerek, kongrelerde görev alacak başkan ve yönetimlerini tebrik etti.

Kadın kollarının, 2023 seçimlerinde kurulacak 271 bine yakın sandık için, 813 bine yakın kadın sandık kurulu üyesi bulmak için verdiği sözü tutacağına olan inancını dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, tespit edilecek sandık kurulu üyelerinin seçim gününe kadar bulundukları yerlerde tüm haneleri, tüm kadınları tek tek ziyaret etmesi gerektiğini söyledi.

“KADINLARI YOK SAYAN, KADINLARIN GÜCÜNÜ HAREKETE GEÇİREMEYEN BİR SİYASET BAŞARIYA ULAŞAMAZ”

“Bizim Kadın Kollarımız okul gibi çalışan bir kurumdur” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, kadın kollarının salgın dönemindeki faaliyetlerinin bu vasıflarını bir kez daha gösterdiğini anlattı.

Türkiye’de kadınları yok sayan, görmezden gelen, kadınların gücünü harekete geçiremeyen bir siyasetin başarıya ulaşamayacağını dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Kadınlara sadece vitrin süsü, dolgu malzemesi, yasak savma kontenjanı olarak bakan bir siyasi hareketin milleti temsil etmesi mümkün değildir. Biz samimiyeti her konuda olduğu gibi siyasette ve kadınların siyasetteki varlığı hususunda da mücadelemizin merkezine yerleştiriyoruz. Siyasi hayatımızın her döneminde hanımların tüm kademelerde hak ettikleri konumlara gelebilmesini temin etmenin gayreti içinde olduk” dedi.

Kadınların siyasete ve sosyal hayata katılımı noktasındaki en büyük kazanımların altında hep AK Parti’nin imzasının bulunduğuna dikkat çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Birileri kadınların ismini ve fırsat bulduklarında kendini istismar etmenin peşinde iken, biz kadını gerçek anlamda haklarına, özgürlüklerine kazandırmak için çalıştık” değerlendirmesinde bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, eğitimden istihdama ve siyasete kadar kadının her alanda önemli bir yere geldiğini, gelişme kaydettiğini, TBMM’de AK Parti Grubu’nda 54 kadın milletvekili bulunduğunu, öğretmenlerin yüzde 60’ının, üniversitelerdeki akademik kadroların ve yargı mensuplarının yarıya yakınının ve kamudaki toplam istihdamın yüzde 40’ının kadınlardan oluştuğunu aktardı.

Kadınların iş gücüne katılımının yüzde 31’i geçtiğine dikkati çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, kayıt dışı çalışan kadınların sayısının da yarı yarıya azaldığını vurguladı.

Siyasette de kadınların görünürlüğü ve etkisinin her geçen gün arttığını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle devam etti: “Bugün AK Parti Kadın Kolları 5 milyon 300 bini aşan üye sayısıyla ülkemizde diğer tüm siyasi partilerin üye sayılarının toplamına yakın bir güce sahiptir. Kalenin içten fethedileceği gerçeğini asla unutmadan yılın her günü evlere giderek nüfusumuzun yarısını oluşturan kadınlarımıza davamızı, yaptıklarımızı, yapacaklarımızı anlatıyoruz. Şayet kadınlarımızın çoğunluğunun desteğini yanımızda tutmayı sürdürürsek, Allah’ın izniyle AK Parti’nin yükselişinin önüne kimse geçemez. Kadın eli değen her şey gibi siyaset de güzelleşir, gelişir, serpilir. Buna karşılık kadınların sırtını döndüğü, desteğinden ve duasından mahkûm kaldığı hiçbir yapının iflah olma şansı kalmaz. Bunun için sizlere çok önemli görevler düşüyor. AK Parti kadın Kollarımızda görev alan, gönüllü olarak çalışan her bir kardeşimiz ilmek-ilmek bu ülkenin geleceğini işlediğini, şekillendirdiğini unutmamalıdır.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Genel Başkanı, Başbakan ve Cumhurbaşkanı olarak kadınların attığı her adımda, girdiği her mücadelede onların yanında yer aldığını ve böyle davranmaya devam edeceğini sözlerine ekledi.

“GELECEĞİMİZE GÜVENLE BAKABİLMEMİZİ AİLE YAPIMIZIN SAĞLAMLIĞINA BORÇLUYUZ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti’nin milletin partisi olduğunu yineleyerek, “Bu partide kimse cinsiyetinden dolayı ayrımcılığa maruz kalmaz, kalamaz. Bu partide kimse kökeninden dolayı ayrımcılığa maruz kalmaz, kalamaz. Bu partide kimse sahip olduğu kültürel çeşitlilik sebebiyle ayrımcılığa maruz kalmaz, kalamaz. Bu partide kimse inancından, mezhebinden, meşrebinden dolayı ayrımcılığa maruz kalmaz, kalamaz. Bu partide kimse hizipçilik, çetecilik, ayrımcılık yapamaz. Çünkü AK Parti bir kez daha altını çizerek ifade ediyorum, Türkiye’nin partisidir, milletin tamamının partisidir” diye konuştu.

Ailenin önemine ve kutsallığına değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle devam etti: “Batı dünyası aile kurumunu yıktığı için temellerinden sarsılıyor. Ailenin değersiz hâle getirilmesini alkol ve uyuşturucu bağımlığından, nihilizme kadar pek çok sosyal sorun takip ediyor. Türkiye olarak bugüne kadar maruz kaldığımız saldırılara karşı özellikle şu anda evet ekranda İzmir’de anacığımı görüyorum, analar çok kutsal. Tüm teşkilatımıza özellikle bu gösterdikleri incelik, nezaket sebebiyle çok teşekkür ediyorum. Hep söylerim, cennet annelerin ayakları altındadır. Onun için anneler kutsal, anasız yar olmaz. Bak babaların demiyor, annelerin ayakları altındadır diyor. Onun için AK Parti anneye farklı bir konum icra ediyor. Ve analarımızla beraber bu yolda yürüyeceğiz. Onlarla beraber inşallah ülkemizi ihya ve inşa edeceğiz. Türkiye olarak bugüne kadar maruz kaldığımız saldırılara karşı koyup geleceğimize güvenle bakabilmemizi, aile yapımızın sağlamlığına borçluyuz. Ailenin direği annedir anne. Bu lezbiyenlerin-mezbiyenlerin söylediklerine filan takılmayalım. Biz analarımıza bakalım, analarımıza. Ailenin direği anne ve bu annelerimizle beraber geleceğe emin adımlarla yürüyeceğiz.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin nüfusunun 84 milyona dayandığını ancak yaş ortalamasının düştüğünü belirterek, bu göstergelerin aile kurumuna ve çocuklara sahip çıkılması için uyarı niteliğinde olduğunu anlattı.

“TERÖRE BULAŞMAMIŞ HER EVLADIMIZI SAHİPLENMEK GÖREVİMİZDİR”

Çocukların sadece kariyerlerini değil, millî ve manevi değerlerle donatılmasını da düşünmek mecburiyetinde olduklarını kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, şu değerlendirmelerde bulundu: “Gençlerimiz arasında millî ve yerli şuur sahibi olanlar elbette çoğunluktadır, ama son dönemde İstanbul’daki hadiselerde örneklerini gördüğümüz şekilde zihni ve kalbi olarak ülkesiyle, milletiyle, değerlerimizle bağı kopmuş bir kesimin varlığına da üzüntüyle şahit oluyoruz. Teröre bulaşmamız olması şartıyla bu gençlerimize sahip çıkıp ülkemize kazandırmanın parti olarak sorumluluklarımız, Hükûmet olarak görevlerimiz arasında olduğunu biliyoruz. Kendi ülkelerinde senato basanları terörist ilan edenlerin Türkiye’de rektörlük basmaya kalkanları hak arayıcısı olarak göstermesindeki ikiyüzlülük bize asıl sorumluluklarımızı unutturamaz. Kendi ülkelerinde sokakta en küçük bir taşkınlık gösterenlerin başını ezenlerin Hollanda’da, Fransa’da sarı yeleklileri görüyorsunuz. Ülkemizde sokakları terörize edenleri masum göstermeye çalışmasını da önemsemiyoruz. Bir kez daha özellikle belirtmek istiyorum elbette teröre bulaşmış olan örgütlerin oyuncağı hâline gelen şiddeti bir hak arama vasıta olarak gören hiç kimsenin gözünün yaşına bakmayacak, yakalarından tutup yargının karşısına çıkartacağız bu böyle biline. Bununla birlikte teröre bulaşmamış devletine ve milletine husumeti hayatının merkezine yerleştirmemiş her evladımızı sahiplenmek hem parti hem Hükûmet olarak görevimizdir.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Boğaziçi Üniversitesi’nde bir kısım azınlığın rektörün odasını işgale kalkıştığına dikkati çekerek, “Oradaki bir kısım genç ne yazık ki dışarıdan tahriklerle böyle bir oyuna geliyorlar. Peki, kimler var bu işin içinde? Bakıyorsunuz Ana Muhalefet Partisi’nin İstanbul İl Başkanı kadın var. Başka kim var? Yine bir siyasi partinin ismini vermeye gerek yok, onun genel başkan yardımcısı veya farklı bir görevde olan bir tanesi daha var; ya sizin orada ne işiniz var? Siz gidin siyaset yapın, gelip oradaki gençleri tahrik etmenin anlamı ne?” ifadelerini kullandı.

“Sokaklarda küresel fitnecilerin ve onların içimizdeki aparatlarının sinsi oyunlarına meze edilmeye çalışılan çocuklarımızın ailelerine çağrıda bulunuyorum” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Evlatlarınıza lütfen sahip çıkın. Lisedeki evlatlarınıza sahip çıkın, üniversitedeki evlatlarınıza sahip çıkın. Meydanı onların heyecanlarını, hayallerini, heveslerini kendi çıkarları için kullanan profesyonel provokatörlere bırakmayın. Gelin bu oyunu hep birlikte bozalım. Bu sinsi oyunu bozmak için öncelikle üzerine eğilmemiz gereken yer ailedir, ailede de annedir anne” dedi.

Aile yapısının uzunca bir süredir bilinçli olarak yapılan saldırı dalgası altında olduğunu anlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, medya yoluyla dayatılan çarpık toplumsal mesajların aile yapısını çökertmeyi hedef aldığını, amacın bireyi aileden kopartarak küresel dayatmaların savunmasız hâle dönüştürülmesi olduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Büyük bir üzüntüyle belirtmek isterim ki bu senaryoda kısmen de olsa bir ilerleme sağlanmıştır. İnşallah bu sinsi oyunu hep birlikte bozacağız. Hem çocuklarımıza ve gençlerimize sahip çıkacağız hem de ileride her bakımdan donanımlı, millî ve manevi değerleriyle bezenmiş, medeniyet şuuru olan nesiller yetiştireceğiz. Bu konuda en önemli görev, ailenin temeli ve taşıyıcısı olan kadınlarımıza düşüyor” açıklamasında bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Kadın Kolları’ndan siyasi faaliyetlerini bu medeniyet sorumluluğuyla taçlandırmalarını beklediğini belirterek, “İnşallah önümüzdeki dönem önceliklerimizin başında bu gelecektir. Ben annelerimize güveniyorum, annelerimize inanıyorum ve annelerimizle birlikte ülkemizin 2023’e çok daha farklı hazırlandığını görüyorum” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasının ardından kongrelerin düzenlendiği salonlara ayrı ayrı bağlanarak, yönetimde görev alanları selamlayarak, başarılar diledi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
24°
açık
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 40 84
2. Galatasaray 40 84
3. Fenerbahçe 40 82
4. Trabzonspor 40 71
5. Sivasspor 40 65
6. Hatayspor 40 61
7. Alanyaspor 40 60
8. Karagümrük 40 60
9. Gaziantep FK 40 58
10. Göztepe 40 51
11. Konyaspor 40 50
12. Başakşehir 40 48
13. Rizespor 40 48
14. Kasımpaşa 40 46
15. Malatyaspor 40 45
16. Antalyaspor 40 44
17. Kayserispor 40 41
18. Erzurumspor 40 40
19. Ankaragücü 40 38
20. Gençlerbirliği 40 38
21. Denizlispor 40 28
Takımlar O P
1. Adana Demirspor 34 70
2. Giresunspor 34 70
3. Samsunspor 34 70
4. İstanbulspor 34 64
5. Altay 34 63
6. Altınordu 34 60
7. Ankara Keçiörengücü 34 58
8. Ümraniye 34 51
9. Tuzlaspor 34 47
10. Bursaspor 34 46
11. Bandırmaspor 34 42
12. Boluspor 34 42
13. Balıkesirspor 34 35
14. Adanaspor 34 34
15. Menemenspor 34 34
16. Akhisar Bld.Spor 34 30
17. Ankaraspor 34 26
18. Eskişehirspor 34 8
Takımlar O P
1. Man City 38 86
2. M. United 38 74
3. Liverpool 38 69
4. Chelsea 38 67
5. Leicester City 38 66
6. West Ham 38 65
7. Tottenham 38 62
8. Arsenal 38 61
9. Leeds United 38 59
10. Everton 38 59
11. Aston Villa 38 55
12. Newcastle 38 45
13. Wolverhampton 38 45
14. Crystal Palace 38 44
15. Southampton 38 43
16. Brighton 38 41
17. Burnley 38 39
18. Fulham 38 28
19. West Bromwich 38 26
20. Sheffield United 38 23
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 38 86
2. Real Madrid 38 84
3. Barcelona 38 79
4. Sevilla 38 77
5. Real Sociedad 38 62
6. Real Betis 38 61
7. Villarreal 38 58
8. Celta de Vigo 38 53
9. Granada 38 46
10. Athletic Bilbao 38 46
11. Osasuna 38 44
12. Cádiz 38 44
13. Valencia 38 43
14. Levante 38 41
15. Getafe 38 38
16. Deportivo Alaves 38 38
17. Elche 38 36
18. Huesca 38 34
19. Real Valladolid 38 31
20. Eibar 38 30
Namaz Vakti 23 Temmuz 2021
İmsak 03:55
Güneş 05:45
Öğle 13:16
İkindi 17:12
Akşam 20:37
Yatsı 22:18