Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından muhtarlar için inşa edilen "Bursa Muhtar Evi" törenle hizmete açıldı.

Açılışa Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Bursa Milletvekilleri Mustafa Varank ve Refik Özen, AK Parti İl Başkanı Davut Gürkan, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, Marmara Muhtarlar Federasyonu Başkanı Ferruh Sevimgil, Bursa Muhtarlar Dernek Başkanı İdris Aydın ve çok sayıda muhtar katıldı.

Başkan Aktaş: "Muhtarlarımızın Mekanı Olmalı"

Bozbey: “Hedefimiz 5 yıl içinde 1 milyon ağaç dikmek” Bozbey: “Hedefimiz 5 yıl içinde 1 milyon ağaç dikmek”

Törende konuşan Başkan Aktaş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın muhtarlara verdiği öneme değinerek, "Demokrasinin uç beyleri olan muhtarlarımızın mekanı olmalı. Bu işin içerisinde önemli bir parça olmalılar" dedi.

Muhtarlarla Sık Sık Bir Araya Gelecek

Bursa'da muhtarlarla her zaman diyalog halinde olduklarını vurgulayan Başkan Aktaş, "Mahallelerle yapılacak tüm işleri istişare ederek yürüttük. 1060 mahalleye dokunan birçok projeyi hayata geçirdik. 1 Nisan'dan itibaren hep birlikte daha güzel işlere imza atacağız" diye konuştu.

Muhtarlardan Gelen Talepler Hızla Karşılanacak

Büyükşehir Belediyesi bünyesinde kurulan Muhtarlık Şube Müdürlüğü aracılığıyla tüm muhtarlarla iletişim halinde olduklarını dile getiren Başkan Aktaş, muhtarlardan gelen taleplerin takip edilmesi ve geri dönüşünün hızlanması için yeni bir dijital program hazırladıklarını da açıkladı.

Bursa Muhtar Evi'nde Neler Var?

470 metrekare alana sahip "Bursa Muhtar Evi", sosyal ve kültürel faaliyetler, çeşitli toplantılar ve çay-kahve eşliğinde sohbetler için uygun bir yapı olarak muhtarların hizmetine sunuldu.

Muhtarlar Memnun

Muhtarlar, "Bursa Muhtar Evi"nin kendileri için önemli bir kazanım olduğunu ve bu sayede daha iyi hizmet verebileceklerini söylediler.

Bursa Muhtar Evi'nin hayırlı olmasını diliyoruz.