Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, 17 ilçenin de katkılarıyla hazırlanacak 2024-2029 Stratejik Planı'nın temellerini atıyor. İlçe ziyaretleri kapsamında Yıldırım, Gürsu, Yenişehir, İznik ve Orhangazi'yi ziyaret eden Başkan Bozbey, belediye başkanları ve ilgililerle görüşerek ilçelerin talep ve ihtiyaçlarını dinledi.

Bozbey: “Ortada proje yok, plan yok” Bozbey: “Ortada proje yok, plan yok”

Toplantılarda ayrıca, Büyükşehir Belediyesi'nin 1/100.000'lik şehir planı çalışmaları da ele alındı. "Kent Anayasası" olarak da adlandırılan bu plan, Bursa'nın uzun vadeli kalkınma vizyonunu belirleyecek.

Bursa'yı Bir Bütün Olarak Görmek:

Başkan Bozbey, Bursa'yı bir bütün olarak gördüklerini ve stratejik planın da bu anlayışla hazırlanacağını vurguladı. Planın sadece bürokratlar tarafından değil, muhtarlar ve sivil toplum kuruluşları gibi tüm paydaşların katılımıyla oluşturulacağını ifade etti.

Hedef: Herkesin Gülümsediği Bir Bursa:

Amaçlarının Bursa'nın her köşesinde yaşayan insanların mutluluğu olduğunu belirten Bozbey, "Bursa'nın her bir insanının gülümsemesini istiyoruz. İlçe belediye başkanlarımızın da yaklaşımı bunu başaracağımızı gösteriyor" dedi.

Bursa Modeli Tüm Türkiye'ye Örnek Olacak:

Siyasi parti gözetmeksizin ve hiçbir kesimi ötekileştirmeden hizmet vereceklerini söyleyen Bozbey, "Bursa'nın başlattığı bu yönetim modeli tüm Türkiye'ye örnek olacak" diye konuştu.

Çalışmalar Hız Kesmeden Devam Ediyor:

Stratejik plan ve 1/100.000'lik şehir planı çalışmaları hızla devam ediyor. Başkan Bozbey ve ekibi, önümüzdeki süreçte de ilçeleri ziyaret ederek istişarelere devam edecek.

Editör: Sıcak Havadis