Gelecek Partisi 1. Olağan Genel Kurulu Genel Başkan Davutoğlu'nun katılımıyla gerçekleşti.

Politika 10.10.2020, 16:12
Gelecek Partisi 1. Olağan Genel Kurulu Genel Başkan Davutoğlu'nun katılımıyla gerçekleşti.

Gelecek Partisi Mersin 1. Olağan Genel Kurulu Genel Başkan Ahmet Davutoğlu'nun katılımıyla gerçekleşti. Kongrede konuşan Davutoğlu, 1 Kasım’da Ankara’da büyük kongre yapacaklarını açıklayarak, “Sayın Cumhurbaşkanı artık fakirliğin toplumda olduğunu bu şekilde itiraf etmiş oluyor. ‘Ben bu ülkeyi artık hiçbir şekilde yönetemiyorum, sabredin’ diyor yani. ‘Ben artık sizler için bir musibete dönüştüm’ itirafında bulunuyor. Milletin cevabı bellidir, her musibette de her olayda da hayır vardır. O hayır da sizin ve ortaklarınızın bu millete daha zarar vermeden bu iktidarı terk etmesidir” dedi.
  
Gelecek Partisi 1. Olağan Genel Kurulu Genel Başkan Ahmet Davutoğlu'nun katılımıyla gerçekleşti. Eski Başbakan ve Gelecek Partisi Kurucu Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, kongre için geldiği Mersin'de Gelecek Partisi İl Başkanı Hamit Karış'ın da katılımı ile sabah saatlerinde Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer ile bir araya geldi. Daha sonra kongrenin yapıldığı salona geçen Genel Başkan Davutoğlu, kongre salonunda Mersinlilere seslenirken aynı saatlerde kongresini gerçekleştiren Kars'a da telekonferans yöntemiyle seslendi. Davutoğlu, konuşmasında hükümeti eleştirirken Gelecek Partisi olarak 1 Kasım’da Ankara’da büyük kongreyi yapacaklarını açıkladı.
“1 KASIM’DA BÜYÜK KONGREMİZİ GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ”
Mersin’de gerçekleştirdikleri kongrede 1 Kasım’da Ankara’da büyük kongrelerini yapacaklarını açıklayan Başkan Davutoğlu, “Bugün partimiz ve siyasi hareketimiz için tarihi bir gün. Şu anda Kars’ta 40’ıncı, Mersin’de ise 41’icni kongremizi gerçekleştiriyoruz. Mersin Kongremizle birlikte büyük kongre yapma hakkımızı kazanmış oluyoruz. Mersin’e de Gelecek Gönüllülerine de 41 kere maşallah. İnşallah en kısa zamanda 81 ilimizi de tamamlayacağız. 1946 seçimlerinde seçim sandıklarına el koymak isteyen jandarmalara karşı, seçim sandıklarının üzerine kaplanarak “Sandık namusumuzdur” diyen Mersinli kadınlarımızın yazığı demokrasi destanından sonra Mersin bir destana daha şahitlik etmiş oluyor. Zor bir dönemde cesaret ve samimiyetle kuruculuk görevini üstlenen ve bu kongre onurunu yaşayabilmek için olağanüstü bir çapa sarf eden son geceye dek ısrar ederek bizi Mersin’e getiren Mersin Kurucu Başkanımız Hamit Karış Bey’e ve ekibine, kurucularımız Ali Bey’e, Orhan Bey’e, Ebubekir Bey’e, bütün Mersinlilere, Akdenizlilere teşekkür ediyorum.  Mersin 1.Olağan İl Kongremizin hayırlara vesile olmasın diliyorum. Ancak büyük kongre gerçekleştirme şartını yerine getirmiş olmakla yetinmiyoruz. İnşallah Mersin’in her ilçesinde, her köyünde her yerinde teşkilatlanacağız. Teşkilatlanmadığımız tek bir mahalle tek bir köy kalmayacak. Bugün öğleden sonra Osmaniye’de 42’inci, yarın İzmir’de 43’üncü ve salı günü Karaman’da 44’ündü kongremizi yaptıktan sonra, ilk defa burada söylüyorum, inşallah aldığımız kararla 1 Kasım’da büyük kongremizi gerçekleştireceğiz. Zor zamanda bize hakkıyla rehberlik eden yol arkadaşım, geçen yılın aralık ayından beri her türlü baskıya engellemeye, yok saymaya rağmen ilmek ilmek bir hikâye dokuduk hep birlikte. Neredeyse her gün, her saat, her hafta, her ay taş üstüne taş koyduk.  Doğu’dan Batı’ya hikâye dokuduk birlikte. Güzel bir hikâye oluşturduk. Neredeyse gitmediğimiz adım atmadığımız diyar kalmadı” dedi.
“GELECEK PARTİSİ KADROSU 15 TEMMUZ GECESİ ALÇAK DARBE GİRİŞİMİNİ ENGELLEMEYE ÇALIŞANLARDAN OLUŞUYOR”
Hükümetin Gelecek Partisi’ne yönelik engellemeler yaptığına değinen ve Gelecke Partisi’nin 15 Temmuz’da darbe girişimine karşı koyanlardan meydana geldiğine dikkat çeken Davutoğlu, “Bakın bu salonda karşımda Yörük, Türkmen, Kürt, Arap, Sünni, Alevi kardeşlerimiz yan yana omuz omuza. Kars’taki salonumuzda ise Türk, Kürt, Terekeme, Ahıskalı, Azeri, Sünni ve Caferi kardeşlerim yan ve omuz omuza. İşte biz buyuz, işte Anadolu bu, işte Türkiye Cumhuriyeti eşit vatandaşlığı bu. Bu birliği ve kardeşliği bozmaya karşı, her türlü ırkçılığa, ayrımcılığa, bölücülüğe ve dışlanmaya kaşı hak, hukuk, kardeşlik, eşit vatandaşlık, köklü tarihdaşlık diyoruz. Biz Türkiye’nin parlak geleceğini temsil ediyoruz. Ayrımcı ve dışlayıcı siyaset güdenler ise 27 Mayıs’tan, 28 Şubat’a kadar geçmişin darbeci ve vesayetçi karanlık dönemlerini temsil ediyorlar. İşte yeni Türkiye Diyerek yola çıkan bu iddiasından vazgeçerek eski Türkiye’nin 2 Şubatçı aktörleriyle omuz omuza veren iktidar sahipleri önümüze her türlü engeli koydu. Tehdit ettiler, medya ambargosu uyguladılar, bakın şimdi eski Türkiye aktörlerine karşı omuz omuza verdiği mücadeleye karşı, arkadaşlarını terk eden Erdoğan, bizlere engel olmaya çalışırken sağına aldığı 28 Şubat döneminin koalisyon ortağı Bahçeli ve soluna adlığı ’28 Şubat hala devam ediyor” diyen o dönemin başörtüsü, ezan ve milli değerler düşmanı Perinçek, hep birlikte bize saldırıyorlar. Demokrasiye karşı otoriter bir siyaseti savunan bu koalisyon ortaklarına daha düne kadar FETÖ’nün Türkiye sözcülüğünü yapan ve bugün yandaş gazete köşelerinde keyif süren kripto FETÖ’cüler de eşlik ediyorlar. Hep birlikte bizi engellemeye çalışıyorlar. Neden engellemeye çalışıyorlar biliyor muşunu? Onlar da biliyorlar. Gelecek Partisi Kadrosu 15 Temmuz gecesi alçak darbe girişimini engellemeye çalışanlardan oluşuyor ve biz o gün 15 Temmuz da şehit düşenlerin hakkını savunuyoruz” ifadelerini kullandı.
“BİZE SADECE MUHALİF DEĞİL ÜLKEYİ GERÇEKTEN YÖNETEBİLECEK BİR İKTİDAR ADAYI DİYENLER İÇİN ARTIK BİR ADRES VAR. O DA GELECEK PARTİSİ”
Gelecek Partisi’nin Türkiye Siyasetinde yeni bir seçenek olduğuna vurgu yapan ve Mersin İl Başaknı Hamit Karış’a 41 günde 41 bin üye mesajı veren Davutoğlu, “Bugün artık Türk siyasetinde yanlışlardan kurtulmak için ‘İktidar kötü ama ne yapalım alternatifi yok bunu bari koruyalım’ diyenler için ‘Bize sadece muhalif değil ülkeyi gerçekten yönetebilecek bir iktidar adayı’ lazım diyenler için artık bir adres var. O da Gelecek Partisi. Kimsenin mazereti yok. Artık seçim pusulasında her seferinde ehveni şer diyerek mühür vuranlar için işte çınar yaprağı var çınar yaprağı. Altında toplanacağımız çınar yaprağı var. Artık ülkemizde bir Gelecek Partisi gerçeği var ve en kısa sürede büyük kongremizi de gerçekleştirerek çok önemli bir adım atmış olacağız. Pati kuramazlar diyenlere, kursalar bile yalnız kalırlar diyenlere, çevrelerinde 3, 5 kişi toplanır, başka kimseyi bulamaz diyenlere en güzel cevap işte il, il, ilmik, ilmik dokuduğumuz kongrelerimiz ve işte Mersin. Kendilerini Türkiye’nin sahibi görenlere, memleketin tapusunu üzerlerine geçirdiklerini sananlara en güzel cevap, Gelecek Partisi’nin her gün devem eden, durdurulamayan büyümesidir.  İl Başkanımıza teşekkür ediyorum. İstanbul il başkanımız kongreyi yaptığımızda 34 günde 34 bin üye yapacağız demişti ve yaptı.  Geçen hafta 35 bin üyeyi tamamladı. Hamit Bey, maşallah 33 olarak 34 bine meydan okuyor ve diyor ki 41 günde 41 bin üye. İnşallah siz bunu gerçekleştirdiğinizde Allah’ın izniyle Mersin’in her evine gireceğiz. Her köyüne ulaşacağız inşallah. Tekrar hepinize gönül dolusu teşekkürlerimi sunuyorum. Allah yolunuzu açık etsin” şeklinde konuştu.
“ÜLKEMİZİN GÜNDEMİ NE YAZIK Kİ SÜREKLİ İÇ KARARTICI DURUMLAR İŞGAL ETMİŞ DURUMDA”
Cumhurbaşkanının vatandaşları kandırmaya çalıştığına değinen Davutoğlu, “Ülkemizin gündemi ne yazık ki sürekli iç karartıcı durumlar işgal etmiş durumda. Tabi burada her gün aynı kanalı izleyen, sonra da kendi yalanlarını tekrar tekrar izleyip bu sefer kendi yalanlarına inanan iktidarı kast etmiyorum. Faturasını ödeyemeyen, ev sahibi ile karşılaşmamak için yolunu değiştiren, ödeyemediği kredi kartını başka kartlardan çektiği faizli borçlarla açık tutmaya çalışan, uzaktan eğitimde evladına ne bilgisayar ne de tablet bulamadığı için yavrusunun bütün akranlarından geri kalışını eli böğründe seyreden anne babaların düzeninden bahsediyorum. İktidarın düzeninden değil, onlar halktan koptular. İşte bu yokluk ortamında kendini ve bizi ülkede üretilen buz dolabı sayılarıyla kandırmaya çalışan Sayın Cumhurbaşkanı bize ne diyor, ‘Merak etmeyin az kaldı, düze çıktık’ mı diyor? Hayır. ‘Döviz düşecek, Türk Lirası tekrar değer kazanacak sıkı durun, biraz bekleyin’ mi diyor? Hayır. ‘Yılbaşı geldi askeri ücretliye, memura hak ettiği zammı yapacağız’ mı diyor? Elbette hayır. Sayın Erdoğan milletimizi musibetler, yokluklar ve zorluklar karşısında sabretmeye davet ediyor. Biz de aynen bu davete katılıyoruz. Sabır bizim inancımızda bir direniştir. Bir güçtür, zorluklara ve musibetlere karşı bir metanettir” diye konuştu.
“MİLLETİMİZİN BAŞINDAKİ EN BÜYÜK MUSİBET AİLE ŞİRKETİNE DÖNMÜŞ OLAN BU İKTİDARDIR”
 Hükümete yüklenerek ülkenin başındaki musibetlerin kaynağı olduğunu dile getiren Davutoğlu şu ifadelerini kullandı: 
 “Kim sabredecek millet ve biz. Peki sabredecek olan milletse musibet kim? Bu millete bu musibetleri getirenler kim? Millet hani musibete sabredecek de musibetin özneleri ve failleri kim? Sabredilmesi gereken musibet fakirlikse, işsizlikse, enflasyonsa, yolsuzluksa, hukuksuzluksa bu yolsuzluğun bu fakirliğin failleri, özneleri kim? Sabredecek olan milletse, sorumlu olan bizatihi bunların sorumlusu olan sizsiziniz demektedir. Milletimizin başındaki en büyük musibet aile şirketine dönmüş olan bu iktidardır. Milletimiz bu koalisyon hükümetinin musibetlerine, ortaya çıkardığı ekonomik yıkıma ve yokluğa karşı sandığa kadar sabredecektir, milletin sabrı sandığa kadardır. Ancak asla bu musibetleri hoş görmeyecek ve asla kabul etmeyecek, asla sineye çekmeyecektir. Aslında bu sözler iktidarın tükendiğinin resmidir. Sayın Cumhurbaşkanı artık fakirliğin toplumda olduğunu bu şekilde itiraf etmiş oluyor. ‘Ben bu ülkeyi artık hiçbir şekilde yönetemiyorum, sabredin’ diyor yani. ‘Ben artık sizler için bir musibete dönüştüm’ itirafında bulunuyor. Milletin cevabı bellidir, her musibette de her olayda da hayır vardır. O hayır da sizin ve ortaklarınızın bu millete daha zarar vermeden bu iktidarı terk etmesidir.”

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
12°
parçalı az bulutlu
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 20 44
2. Galatasaray 20 39
3. Fenerbahçe 19 39
4. Gaziantep FK 20 35
5. Trabzonspor 20 33
6. Hatayspor 20 32
7. Alanyaspor 19 31
8. Karagümrük 20 30
9. Malatyaspor 20 27
10. Antalyaspor 20 26
11. Göztepe 20 25
12. Rizespor 20 25
13. Sivasspor 19 24
14. Başakşehir 20 24
15. Konyaspor 20 23
16. Kasımpaşa 19 22
17. Kayserispor 19 19
18. Gençlerbirliği 20 19
19. Ankaragücü 19 18
20. Erzurumspor 20 17
21. Denizlispor 20 14
Takımlar O P
1. Giresunspor 18 38
2. Samsunspor 18 36
3. İstanbulspor 17 34
4. Altay 18 32
5. Adana Demirspor 18 31
6. Ankara Keçiörengücü 18 31
7. Bursaspor 18 30
8. Tuzlaspor 18 30
9. Altınordu 17 28
10. Bandırmaspor 18 27
11. Adanaspor 17 21
12. Ümraniye 18 20
13. Boluspor 18 19
14. Akhisar Bld.Spor 18 16
15. Menemen Belediyespor 17 16
16. Balıkesirspor 18 16
17. Ankaraspor 18 10
18. Eskişehirspor 18 4
Takımlar O P
1. M. United 19 40
2. Man City 18 38
3. Leicester City 19 38
4. Liverpool 19 34
5. Tottenham 18 33
6. Everton 17 32
7. West Ham 19 32
8. Aston Villa 17 29
9. Chelsea 19 29
10. Southampton 18 29
11. Arsenal 19 27
12. Leeds United 18 23
13. Crystal Palace 19 23
14. Wolverhampton 19 22
15. Burnley 18 19
16. Newcastle 19 19
17. Brighton 19 17
18. Fulham 18 12
19. West Bromwich 19 11
20. Sheffield United 19 5
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 18 47
2. Real Madrid 19 40
3. Barcelona 19 37
4. Sevilla 19 36
5. Villarreal 20 34
6. Real Sociedad 20 31
7. Granada 20 28
8. Real Betis 20 27
9. Celta de Vigo 20 24
10. Cádiz 20 24
11. Levante 19 23
12. Getafe 18 23
13. Athletic Bilbao 18 21
14. Valencia 20 20
15. Eibar 20 20
16. Real Valladolid 20 20
17. Osasuna 20 19
18. Deportivo Alaves 20 18
19. Elche 18 17
20. Huesca 20 13
Namaz Vakti 25 Ocak 2021
İmsak 06:46
Güneş 08:14
Öğle 13:21
İkindi 15:55
Akşam 18:19
Yatsı 19:42