Terörden temizlenip huzur ve turizm şehri haline gelen Tunceli’de Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin en büyük organizasyonu olacak ‘Tunceli MotoFest’ 27 Haziran’da start alıyor.


Gençlik ve Spor Bakanlığının desteği, Tunceli Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu’nun girişimleriyle Doğu ve Anadolu Bölgesinin en büyük motorsiklet organizasyonu olan ‘MotoFest’ için Türkiye’nin farklı noktalarından 2 bine yakın motor tutkunu Tunceli’ye gelmeye başladı. Pülümür yolunda bulunan Örenönü Tabiat Parkında 27 Haziranda başlayacak olan festivalde, Süper Enduro Şampiyonası, ATV CUP gibi farklı etkinlikler gerçekleştirilecek ve sanatçılar sahne alacak. 27 Haziran’da başlayacak olan Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinin en büyük festivali 4 gün boyunca devam edecek.

Osmangazi’yi Vatandaşlar ve belediye ekipleri birlikte temizliyor Osmangazi’yi Vatandaşlar ve belediye ekipleri birlikte temizliyor

Tunceli Muazzam Bir Güzelliğe Sahip

Tunceli olarak 4 ayrı festivale ev sahipliği yapacaklarını belirten Tunceli Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu, “Bunlardan bir tanesi motofest, mototur, ATVcup ve Süper Enduro kupaları ilk defa Doğu Anadolu’daki bir organizasyonla gerçekleştirilecek. Bu bölge, çok farklı bir coğrafya ve güzellikleri içerisinde barındırıyor. Şu ana kadar Tunceli’nin ismini hep kötü olaylardan biliyorduk. Tunceli çıkan kötü haberlerin yanı sıra muazzam bir güzelliğe sahip. Biz istiyoruz ki Türk milleti ve vatandaşlarımız bu güzellikleri görsünler. Şuan Pülümür Vadisinin kenarındayız. Yanımızda Pülümür ırmağı akıyor. Sadece ırmak değil Pülümür Vadisi çok güzel bir doğal güzelliktir. Aynı zamanda Türkiye’nin en eski milli parklarından bir tanesi olan Munzur Vadisi Milli Parkında da organizasyonlarımız devam edecek. Motosiklet kitlesi çok özel bir kitle. İçerisinde tabipler, öğretim üyeleri, iş adamları, siyasiler ve yüksek bürokratlar var. Biz bu rafine zevkleri olan insanların gözlerinin Tunceli’ye temas etmesini arzu ediyoruz. Aynı zamanda bende motosiklet tutkunuyum. Tunceli, motosikletler için bir cennet gibidir” dedi.

Editör: Sıcak Havadis