Yıldırım Belediyesi, yaz aylarının yaklaşmasıyla birlikte haşere ve kemirgen oluşumuna karşı ilçedeki 71 mahallede yoğun bir ilaçlama çalışması başlattı. Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, bu kapsamlı çalışmanın halk sağlığını korumak ve vatandaşların yaz mevsimini en huzurlu şekilde geçirmelerini sağlamak amacıyla gerçekleştirildiğini ifade etti.

Ekipler, özellikle vatandaşların yoğun olarak kullandığı pazaryerleri, dere yatakları ve sulak alanlara öncelik vererek ilaçlama çalışmaları yürütmekte. Ayrıca çöp toplama noktalarında da ilaçlama ve dezenfekte işlemleri gerçekleştirilerek mikrobik ortam oluşumunun önüne geçilmesi hedefleniyor.

Belediye Başkanı Yılmaz, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

Yeni Sağlık Merkezi, 7 bin vatandaşa hizmet verecek Yeni Sağlık Merkezi, 7 bin vatandaşa hizmet verecek

"İlçemizin her köşesinde dezenfekte çalışmalarımızı hızlandırdık. Yeşil alanlardan parklara, orta refüjlerden haşere mücadelesine kadar oldukça kapsamlı bir çalışma yürütüyoruz. İlaçlama çalışmalarımız periyodik olarak aralıksız sürecek. Hemşehrilerimizin yaz mevsimini en huzurlu şekilde geçirmeleri için çalışan tüm ekiplerimize teşekkür ediyorum."

Yıldırım Belediyesi'nin bu kapsamlı ilaçlama çalışması, yaz aylarında ortaya çıkabilecek haşere ve kemirgenlerin neden olabileceği sağlık sorunlarının önüne geçilmesine ve halk sağlığının korunmasına önemli katkıda bulunacak.

Haber Özetleri:

Editör: Sıcak Havadis