Anavatan Partisi Genel Başkanı İbrahim Çelebi: " iki kutuplu bir siyaseti milletimize dayatıyorlar"

Anavatan Partisi Genel Başkanı İbrahim Çelebi ,Bundan yaklaşık 40 yıl önce 8. Cumhurbaşkanımız Rahmetli Turgut Özal ve Arkadaşları tarafından  "Halka hizmet Hakka hizmettir" anlayışı ile kurulmuş ve vizyonuyla, misyonuyla  ülkemizin ufkunu değiştirmiş bir siyasi partiyiz. 12 Eylül sonrasının karışık ortamında siyaset oyununu dizayn eden güçler şimdiki gibi iki kutuplu bir senaryo hazırlamışlardı. 80 sonrası üç yıldır devletin sert ve haşin yüzünü görmüş halkın bu iki partiden birini tercih edeceğini zannediyorlardı. Kerhen onay verip parti kurmalarına izin verdikleri Rahmetli Turgut Özal'ın Anavatan partisine herhangi bir şans bile vermiyorlardı. Gelin görün ki en büyük oyun kurucu ve oyun bozucu olarak Allah'ı hesaba katmamışlardı.


83 seçimlerinde Anavatan Partisi olarak ezici bir çoğunlukla birinci parti olarak çıktık ve o zamanki kadrolarımızla bu vatanın ve milletin makus talihini değiştirip yeni bir Ufuk'la Çağı yakalanmasını sağlayan iktidar dönemini yaşadık yaşattık.  Kurucumuz Rahmetli Turgut Özal'ın şehadetinden sonra partinin başına geçenler aynı anlayışı temsil edemedikleri için ilerleyen süreçte siyaset oyuncularının da katkısıyla partimizi adeta davulla zurna ile gömmeye çalışırken sadece Bendeniz İbrahim Çelebi olarak karşı çıktım dik durdum ve halen Anavatan partisinin siyaset sahnesindeki varlığını devam ettirdim .

Şimdi yaklaşık 40 sene sonra siyasetteki oyun kurucular yine aynı şekilde iki kutuplu bir siyaseti milletimize dayatıyorlar. Adeta "ya 40 katır ya 40 satır" tercihi gibi bir duruma mecbur etmek istiyorlar Biz bu ikisini de tercih etmeyecek milyonların olduğunu biliyoruz, hem onlara hem de bu durumdan bunalmış tüm vatan evlatlarına bu çözümsüz gibi görünen duruma mecbur değilsiniz, buradaki ittifaktan birini seçmek zorunda değilsiniz deyip üçüncü bir yol ile yeni bir siyaset ve hayat tarzını sunuyoruz.


Geçmişte seleflerimiz ortaya koyduğu irade ile nasıl bu vatanın ve milletin çağ atlamasını sağladılarsa bizler de onların vekilleri olarak tüm Türkiye' ye  diyoruz ki:
 Kendi iradesiyle geleceğine karar vermek isteyen, Devletini, Milletini, Bayrağını,Vatanını  Mukaddesatını seven;

 Tüm vatanseverleri,
 Tüm muhafazakarlar, 
 Tüm milliyetçileri,
 Tüm aydınları,
 Tüm demokratları,
 Tüm gençleri


 hangi meslekten hangi mezhepten hangi meşrepten olursa olsun Anavatan Partisi çatısı altında birlik olmaya davet ediyorum. Bu ülkeye ait ne kadar değerler varsa tümüne sahip çıkmaya davet ediyorum. Türkü ile Kürtüyle Lazıyla Çerkezi ile Zazasıyla Arabıyla tüm milletimizi davet ediyorum. Bize dayatılan iki ittifaktan hiçbirini seçmeksizin 3. bir yol olarak Anavatan çatısı altında taraf seçmeye değil yeni bir hayat tarzı seçmeye,mücadele etmeye davet ediyorum. Herhangi bir siyasi oluşum bizimle birlikte olmasa bile tek başımıza kalsak bile bir irade ortaya koyarak bu vatanın ve milletin yeniden şahlanmasını sağlayacak siyasi birikime ve kadrolara sahibiz.

Erdoğan, ABD Başkanı Biden ile telefonda görüştü Erdoğan, ABD Başkanı Biden ile telefonda görüştü

Geçmişte yapmıştık,yeniden yapabilecek donanıma ve kadroya sahibiz. Bizimle beraber yürüyecek tüm insanlarımızı 2023 seçimleri için birlikte yürümeye davet ediyorum.  Varlığınızdan güç alıyoruz ve gurur duyuyoruz.  Geçmişte rahmetli Turgut Özal'a ve rahmetli Süleyman Demirel'e oy vermiş milyonları yeniden Anavatan Partisi çatısı altında kucaklaşmaya ve Türkiye'ye hizmet etmeye davet ediyorum. Geçmişte vizyonumuzla misyonumuzla programımızla başardığınız şeyleri yeniden başaracağımızdan kimsenin şüphesi olmasın geçmişin tecrübesi ve geleceğin enerjisi ile Önce Vatan sonra Anavatan diyorum.