Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan, Bursa'da basın mensuplarıyla bir araya gelerek 31 Mart yerel seçimlerine ilişkin açıklamalarda bulundu. Erbakan, 550 bin üye hedeflediklerini ve Türkiye'nin en büyük 3. siyasi partisi olmayı planladıklarını söyledi. Anket firmalarının Yeniden Refah'ın oy oranını 2-3-4 kat artacağını öngördüğünü belirten Erbakan, "Biz 31 Mart'ta %20'nin üzerinde oy alacağız ve çok sayıda il ve ilçe belediyesini kazanacağız" dedi.

Hedef 550 Bin Üye

Erbakan, "Seçime kadar 550 üyeye ulaşacağız. Böylece Türkiye'nin üye sayısı bakımından en büyük 3'üncü siyasi partisi olarak seçimlere gireceğiz. Bu tempo ile gidersek, seçimden sonra da 4 ay gibi kısa sürede 1 milyon hedefine ulaşmış olacağız" diye konuştu.

Anketler Yüzde 20'yi Gösteriyor

Daha önceki seçimlerde Yeniden Refah Partisi'nin 0,2 oy alacağını belirten bir anket firmasının 2 gün önce yayınladığı ankette ise 31 Mart'ta 7,2 olarak açıkladığını belirten Erbakan, "Yüzde 0,3 derken, yüzde 3'e yakın oy aldığımız bir seçim yaşandı. Şimdi yüzde 7,2 deniyorsa, inşallah biz yüzde 20'nin üzerinde oy alacağız. Çok sayıda il ve ilçe belediyesini kazanacağız. İnşallah bu Türkiye'de yeni bir dönemin başlamasını sağlayacaktır" dedi.

Gölgede Yürümedik

Bursa Büyükşehir Belediyesi'nden Yeni Dönem Başladı Bursa Büyükşehir Belediyesi'nden Yeni Dönem Başladı

Erbakan, "Hiç kimseye kazandırmak veya kaybettirmek için yola çıkmadık. 31 Mart, bir beka seçimi değildir. Kimsenin gölgesinde yürüyen bir parti olmadık" ifadelerini kullandı.

Yeniden Refah'ın Hedefi Yeni Bir Dönem

Erbakan'ın açıklamaları, Yeniden Refah Partisi'nin 31 Mart yerel seçimlerinde iddialı olduğunu ve önemli bir oy artışı beklediğini gösteriyor. Partinin hedefi, çok sayıda il ve ilçe belediyesini kazanarak Türkiye'de yeni bir dönemin başlamasına katkıda bulunmak.