Siyaset üstü çağrı yaptı

Bursa Mustafakemalpaşa Belediyesi kuruluşunun 141. Yılını kutladı. Bursa Mustafakemalpaşa Belediyesi kuruluşunun 141. Yılını kutladı.

Ak Parti Bursa Milletvekili Mustafa Esgin sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Bursa havalimanının etkin olarak kullanılması için uzunca bir süredir büyük bir mücadele veriyoruz. Bu mücadeleyi siyaset üstü ve tüm Bursa olarak vermek zorundayız. Buna destek veren tüm hemşerilerimize teşekkür ederiz. Pandemiden etkilenen bu sektörde yolculuğumuzun devam edebilmesi için güç birliği yapmak zorundayız. Mevcut hatlarımıza yeni hatlar ekleyebilmenin yegane yolu; var olan hatlarımızda yüksek doluluk oranları yakalayabilmektir.

Ak Parti Bursa Milletvekili Mustafa Esgin, Siyaset kurumu, Bursa'nın bu sürecine katkı sağlamak gayretinde olmalıdır. Buradan bir siyasi polemik çıkarmak, algı yapmaya çalışmak ancak Bursa'ya zarar vermek anlamına gelir. Havaalanımızın ve hava kargo taşımacılığımızın daha işlevsel hale gelmesi hepimizin elinde. Anadolu Jetin sefer sayısının artmasının yanı sıra Bursa merkezli bir hava yolu şirketinin kurulması da temel stratejilerimizin arasında olmalıdır. Şimdi "tekraren" tüm siyaset yapan kurumlar, hemşeri derneklerimiz, iş dünyamız, basınımız ve Bursa sevdalılarını Bursa havalimanı ortak gündeminde bir araya gelmeye davet ediyorum.