23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı koltuğu temsili olarak 4. sınıf öğrencisi Zeyna Defne Kesmez'e devredildi.

Yıldırım Bayezid Türbesi'ne Tarihi Dokunuş Yıldırım Bayezid Türbesi'ne Tarihi Dokunuş

Geleceğin başkanı Zeyna Defne Kesmez, Bursa için yapacağı hizmetleri sıraladı:

  • Çocuklar ve gençler için yeni alanlar: "Bugünün çocuklarını yarının büyükleri olarak gören, onlara güvenerek bu ülkeyi bir bayramla birlikte bizlere emanet eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü sonsuz saygı, sevgi ve minnetle anıyorum. Her mahallede sosyal tesisler, çocukların koşup oynayabileceği, spor yapabileceği yeşil alanlar yaratılacak. Gençlerin ulaşabileceği öğrenci yurtları yapılacak."
  • Kentsel dönüşüm: "Ülkemiz ve şehrimiz deprem kuşağında olduğu için kentsel dönüşümler yapmamız lazım. Yani binalar, sağlam binalar yapılmalı."
  • Eşit haklar: "Bütün çocukların eşit hakları olmalı. Bütün çocuklar sağlık, eğitim gibi bütün hizmetlerden yararlanmalı."
  • Teknoloji kullanımı: Zeyna Defne Kesmez ayrıca çocuklara teknolojiyi süre ve sınır koyarak kullanma tavsiyesinde bulundu.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey ise şunları söyledi:

  • 23 Nisan'ın önemi: "Bugün dünyanın en önemli bayramı. Dünyada çocuklara armağan edilen tek bayramı kutluyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını bir kez daha saygı ve minnetle anıyorum."
  • Yeşil alanlar: "Çocuklarımızın yeşiller içerisinde koşturduğu, özgürce nefes aldığı sosyal, kültürel alanlar çocuklarımızın gençlerimizin hayali. Bu hayali gerçekleştireceğiz."
  • Atatürk'e şükran: "Onlara şükran borçluyuz. Çünkü Kurtuluş Savaşı sürecinde meclisi kurarak ve ardından hem savaşı yürütüp hem de 1923’te Türkiye Cumhuriyeti’ni kurarak, bugünü gençlere armağan etmesiyle hakikaten onların nasıl büyük bir dehaya sahip insanlar olduğunu bir kez daha hatırlatmak istiyorum."

Program sonunda Zeyna Defne Kesmez, Başkan Bozbey'e çiçek takdim ederken, Başkan Bozbey ise öğrencilere çeşitli hediyeler verdi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey Zeyna Defne Kesmez'e okulunu ve sınıfını ziyaret edeceğinin sözünü verdi.

Editör: Sıcak Havadis