Tek Parti Genel Başkanı Ahmet Özal, Sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, genel af için, Türkiye’mizin istekleri, milletimizin istekleri her zaman en önceliğimizdir. TEK Parti olarak her vatandaşımızın derdine derman olmak için çalışıyoruz. Söz veriyoruz; Kader mahkumları konusunda gerekli çalışmaları yapacağız. Başkan ÖZAL, genel af için söz veriyorum; İktidara geldiğimizde üstümüze düşeni yapacağız dedi.

Tek Parti Genel Başkanı Ahmet Özal, Haberglobal tv'de katıldığı  Saynur Tezel ile kayıt altında programında yaptğı açıklamada,Türkiye'de 40 yıl önce çözdüğümüzü düşündüğümüz problemleri tekrardan konuşmak ülkemiz için oldukça üzücü bir durum. Ayrıştırıcı değil birleştirici olmamız gerekiyor.

Özal, Türk Lirası değer kaybediyor, insanlarımız Türk Lirasına yatırım yapmaktan kaçıyor. Doğru planlama ile ekonomiyi düzeltmek için geliyoruz. Türk Lirasını güvenli liman haline getireceğiz. Söz veriyoruz.

 Tek Parti Genel Başkanı Ahmet Özal, Altılı masa içinde konuşan Özal, Cumhurbaşkanı adayı bulamadılar.CHP'liler, Kemal Kılıçdaroğlu aday olsun diyorlar. Kılıçdaroğlu adaylığını açıklamıyor, Neden açıklamıyor ? Çünkü anketlerde birinci çıkmak istiyor. Kılıçdaroğlu, anketlerde birinci çıkmazsa adaylığını açıklamaz. Altılı masa ortaklaşa bir karar vermesi zor bence. Sandık güvenliği konusunda endişem yok. Tüm siyasi partiler önümüzdeki seçimde sandıklara sahip çıkacaktır.