TEK Parti Genel Başkanı Ahmet Özal Haber Global ekranlarında yayınlanan Buket Aydın ile Yüz Yüze'nin bu haftaki konuğu oldu. Tek Parti Genel Başkanı Ahmet Özal, "Cumhurbaşkanı Erdoğan kaybetme ihtimalinin olduğu bir seçime girmez" dedi.

Sayın Cumhutrbaşkanı  Erdoğan 21 yıldır iktidarda, bu kolay bir iş değil. Dünya tarihinde demokrasiyle seçilen ve iktidarda kalan birisi çok az. Halkı iyi bilen birisi. Ekonomi kötü kimse iyi demiyor, ama Erdoğan hala nasıl yüzde 30'larda oy alıyor diye insanlar birbirlerine soruyor. Ben köy kahvelerinde çok şey öğrendim. bizim insanımız oy verirken hiç hata yapmamıştır şu ana kadar ama Erdoğan'ın karşısına bir aday koyamazsanız kazanır. Erdoğan'ı indireceğiz, diye bir siyaset yapılamaz. Siz meseleleri konuşacaksınız, biz daha iyisini yaparız diyeceksiniz.

Ahmet Özal yaptığı açıklamada, CHP Genel  Başkanı Kılıçdaroğlu ile İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener arasında bir gerginlik var ama bu 6'lı masanın dağılacağı anlamına gelmiyor. Bu görüşmeyle buzlar eriyecektir diye düşünüyorum. En büyük sorun Kılıçdaroğlu'nun adaylığına 6'lı masadaki bazı kişilerin sıcak bakmaması. Kılıçdaroğlu, tüm çabalarına rağmen oylarının artmadığını görürse aday olmayabilir, bence illa da aday olacak diye bir şey yok. Başkasının kazanma ihtimali varken aday olacağını sanmıyorum.

Son birkaç aydır, Kılıçdaroğlu,  Ekrem İmamoğlu'nun çok önüne geçti, Yavaş'ın biraz altında kaldı. Şubat ayına kadar aday belirleyeceklerini sanmıyorum. 

TEK Parti Genel Başkanı Ahmet Özal,Asgari ücret şu anda yeterli olabilir ama iki ay sonra yeterli olmayacak. Beyaz peynir 198 liraysa 150 liraysa düşmez, enflasyonu sıfıra indirdiğinizde orada durur ama aşağı düşmez. Burada hatalar yapıldığını çok iyi biliyorum. 6'lı masanın programlarını dinliyorum ama bundan ziyade insanlar kendilerini ilgilendiren konulara bakıyor, ekonomiyi çözmeden fark etmez, istediğiniz kadar demokrasiyi anlatır. 

Asgari ücret şu anda 8 bin 500 lira ama iki ay sonra yetmeyebilir, yeni bir düzenleme yapmak zorunda kalacaklar. Mutlu insan üretken olur, mutsuz insan üretken olmaz ve çalışmaz da. Türkiye'de büyük bir İstanbul depreminden söz ediliyor ama Türkiye'nin vergi gelirinin yüzde 80'i burada. Buradaki fabrikaları Anadolu'ya da yazmamız lazım. Çok tehlikeli bir yerde yaşıyoruz. Aday olacak kişiyi bu milletin iyi tanıması ve halkın önüne çıkıp gazetecilerin sorularına en iyi şekilde cevap vermesi lazım. 

 TEK Parti Genel Başkanı Ahmet Özal, Cumhurbaşkanı adayı olabilirim. Birçok sıkıntımız var, o Cumhurbaşkanlığını yapabilmem için benim çok iyi bir kadroya sahip olmam gerek, ekonomi ve dış politikada. Kimse tek başına çıkamaz. Türkiye iradesi zor bir ülke, ABD'yi yönetmek daha kolay. Dünyanın merkezi Türkiye çıkıyor, tam noktası da Kırşehir. 

Kaynak: www.haberglobal.com.tr