TEK Parti Genel Başkanı Ahmet Özal, Kahramanmaraş'ta yaşanan ve 10 ili etkileyen büyük depremlerle ilgili sosyal medya hesabından değerlendirmelerde bulundu.

Ahmet Özal, Almanya da mutahit sayısı 3,500, Tüm Avrupa'daki müteahhit Sayısı 25 bin ve Türkiye de ise  müteahhit sayısı  453,000  İpini koparan müteahhit olmuş. Ahmet Özal, Böyle olursa denetim olmazsa sonuç hep böyle olacak.

Ahmet Özal; sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Kahramanmaraş merkezli yaşanan ve 10 ili etkileyen büyük depremlerle ilgili 1999 İstanbul depreminden daha büyük bir felaketle karşı karşıya olduklarını ifade ederek, deprem bölgelerinde koordinasyon sıkıntısı yaşandığına dikkat çekti.

Ahmet Özal, Beklenen İstanbul depremiyle ilgili uyarılarda bulunan Özal, "1999 depreminde Ecevit döneminde ÖTV çıkarıldı deprem içindi. Bugüne kadar ÖTV'den gelen para 37 milyar dolar bu para deprem için harcansaydı Türkiye'nin her bölgesinde en az 7 milyon konut bina yeniden yapılabilirdi ama harcanmadı. İstanbul depremi olursa Allah korusun İstanbul Türkiye'nin kalbi üretimin yüzde 40 orası böyle bir durumda Türkiye batar.