Bursa Büyükşehir Belediyesi Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Bursa'nın tek spor yarasının Bursaspor olduğunu belirterek, "Hiç kimse hamasetle Bursaspor üzerinden siyaset yapmayacak. Herkes taşın altına elini koyacak. Ben Bursasporluluk sıfatımla üzerime düşeni sonuna kadar yapacağım" dedi.

Bursa'da sporun kalbi atmaya devam ediyor

Bursa'nın spor şehri özelliğini güçlendirmek ve her gencin en az bir spor dalıyla ilgilenmesini sağlamak için birçok projeyi hayata geçiren Büyükşehir Belediyesi, amatör spor kulüplerini de desteklemeye devam ediyor. 2018 yılından bu yana amatör spor kulüplerine toplamda 16 milyon TL'nin üzerinde nakdi yardımda bulunan Büyükşehir Belediyesi, bu sene de 533 kulübe 8 milyon TL destek sağlayarak önemli bir adım attı. Kulüpler bu desteği spor sahası kazandırılması, malzeme alımı ve spora teşvik amacıyla kullanabilecek.

Bursaspor'a vefa borcu

Bursa'nın tek spor yarasının Bursaspor olduğunu vurgulayan Başkan Aktaş, "Bursaspor'u ayağa kaldırmak boynumuzun borcu" dedi. Hiç kimsenin hamasetle siyaset yapmamasını ve herkesin taşın altına elini koymasını isteyen Aktaş, Bursasporluluk sıfatıyla üzerine düşeni sonuna kadar yapacağını söyledi.

Osmangazi’de Erkan Aydın dönemi başladı Osmangazi’de Erkan Aydın dönemi başladı

533 kulübe 8 milyon TL destek

Bursa'nın 3,5 milyon nüfusu ve yüzlerce amatör spor kulübünün olduğunu hatırlatan Aktaş, "Bursaspor burada yaşayamayacaksa nerede yaşayacak? Amatör sporların bu manada Bursaspor'u tetikleyici bir görevi olacaktır" dedi. Geçen sene 520 kulübe 4,5 milyon TL destek sağladıklarını belirten Aktaş, bu sene 533 kulübe 8 milyon TL dağıtacaklarını söyledi.

Bursa'dan gurur verici tablo

Bursa Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Osman Kılıç ise Büyükşehir Belediyesi'nin spora yaptığı yatırımlardan gurur duyduğunu söyledi. Bursa'nın 700'e yakın amatör spor kulübüne ev sahipliği yaptığını belirten Kılıç, "Futbolda 3 bin yönetici, 22 bin lisanlı sporcu, 1100 antrenör ve 400 hakem var. Hep birlikte çok değerli bir sivil toplum örgütüyüz. Spora verilen desteklerden ötürü devletimize ve Bursa Büyükşehir Belediyesi'ne teşekkür ediyorum" dedi.

Törende temsili çekler teslim edildi

Konuşmaların ardından Başkan Aktaş ve protokol üyeleri tarafından amatör spor kulüplerine temsili destek çekleri teslim edildi.