Anavatan Partisi Genel Başkanı İbrahim Çelebi, Anavatan Partisi olarak; Cumhuriyetimizin 100. yılında, 40 yıllık birikimimiz ve Kurucu Genel Başkanımız Turgut Özal’ın her alanda Güçlü Türkiye vizyonuyla yeniden yollardayız. Biz sizi taraf seçmeye değil, Yeni Bir Hayat seçmeye çağırıyoruz. Daha iyi bir Türkiye mümkün !

 İbrahim Çelebi, yaptığı açıklamada, Millet ittifakı HDP'ye tahammül ediyor. Koskoca Cumhur İttifakı'da 150 bin oyu olan Hüda-Para teslim oluyor. Çelebi, Tarım ülkesi Türkiye'de 30 lira olan soğanın fiyatını 15 liraya düşürdük diye övünüyorlar, bunları sorgulamamız gerekiyor.

İbrahim Çelebi: ''Türkiye'yi nereye getirdiler ? yapılan yanlışlarının bedelini vatandaş ödüyor. Cumhur ittifakı veya Muhalefet  ittifakı kazanırsa kazansın sonuç değişmeyecek. Türkiye'nin kaynakları millete eşit miktarda dağıtılmıyor.Türkiyenin önemli projeleriyle övünüyoruz ama vatandaşların sorunları çözülmüyor.

Millet ittifakı enkaz edebiyatı, tükenmişlik sendromu yayıyorlar. Türkiye'nin orta direk dedikleri ana ekseni fakirlikle karşı karşıya bırakıldı. Cumhur ittifakı'da işsizlik ne demek biz açlık ne demek çözüyoruz diyorlar yok öyle bir şey.