Fenerbahçe’nin eski başkanı Aziz Yıldırım, 97. Gazi Koşusu’nu takip etmek için Veliefendi Hipodromu’na geldi. Aziz Yıldırım’ı hipodromda gören sarı-lacivertli taraftarlar, sevgi gösterisinde bulunarak tezahürat yaptı.

Bu yıl 97. kez koşulacak olan Gazi Koşusu öncesi Fenerbahçe’nin eski Başkanı Aziz Yıldırım da koşuyu takip etmek amacıyla Veliefendi Hipodromu’na geldi. Tribündeki yerini alan Aziz Yıldırım’a sarı-lacivertli taraftarlar yoğun ilgi gösterdi. Hipodromda bulunan Fenerbahçeli taraftarlar, Yıldırım ile fotoğraf çektirirken, ’Aziz Başkan’ şeklinde tezahüratlar yaptı.Aziz Yıldırım, taraftarların ilgisine karşılıksız kalmayarak, sarı-lacivertlileri selamladı.

Fenerbahçe'nin eski başkanı Aziz Yıldırım, Fenerbahçe Yüksek Divan Kurulu Başkanı Uğur Dündar'ın kendisi hakkında yaptığı açıklamaya, yazılı olarak cevap verdi. Yıldırım, Dündar'ın kendisi hakkında yazdığı yazının Fenerbahçe camiasına hakaret olduğunun altını çizerek, "Ayrıca şunu da herkes çok iyi bilmelidir ki Aziz Yıldırım, gerek 3 Temmuz'da, gerekse sonraki sancılı süreçlerin hiçbirinde yalnız kalmamış, 25 milyonluk camiamızın eşsiz gücünü her an yanında hissederek mücadelesini vermiş ve çok şükür ki haklılığı yıllar sonra da olsa ortaya çıkmıştır. Buradan hareketle, Uğur Dündar'ın yazısında oluşturmaya çalıştığı imaj yersiz ve anlamsız olmakla birlikte camiamıza hakarettir. Aziz Yıldırım, şahsi hayatında yalnızca annesi ve babasına, onun dışında ise kişilere değil yalnızca büyük Fenerbahçe camiasına minnet duymaktadır" diye konuştu.

"Uğur Dündar'ı fiili olarak sürdüremediği Yüksek Divan Kurulu Başkanlığı'ndan istifaya davet ediyorum"

Divan Kurulu Başkanı Uğur Dündar'ı istifaya davet eden Yıldırım, Dündar'ın söylemlerinin sarı-lacivertli kulübe zarar verdiğini de söyleyerek, şu ifadelere yer verdi:

"Uğur Dündar, söylemleri ve eylemleriyle hem Sayın Ali Koç'a, hem de Fenerbahçe'ye zarar vermektedir. Kendisini, bundan kısa bir zaman önce şahsıma bir arkadaşımız aracılığıyla iletmiş olduğu, askerliğimle ilgili 'Tweetler atmaya kalkarsam efsaneler kestane olur' sözüyle ne kastettiğini anlatmaya, 23 Haziran Cuma günü Erman Toroğlu'nun yazısındaki bahsettiği, şahsıma yönelik galiz küfürlerin ima edildiği yazıya cevap vermeye, dışarıdan nasıl gözüktüğünü açıkça görmesi için son mali genel kurulumuzun kaydını tekrar izlemeye ve artık fiili olarak sürdüremediği Yüksek Divan Kurulu Başkanlığı koltuğundan istifa etmeye davet ediyorum."