Bakan Karaismailoğlu: ''Rize’de ulaşım ve haberleşmede sorun olmadığını söyledi.''

Rize'de şiddetli yağışa bağlı oluşan sel felaketinde 6 kişinin hayatını kaybettiği bölgede, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: Sosyal Medya hesabından yaptığı paylaşımda,Sel felaketinden etkilenen ve arama kurtarma çalışmaları devam eden Rize'de, Muradiye Beldesi ve Karayemiş Köyü'nde hemşehrilerimizle bir aradayız. Rabbim, ülkemizi ve vatandaşlarımızı her türlü afetten uzak eylesin inşallah paylaşımını yaptı .

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu , Çevre ve Şehircilik  Bakanı Murat Kurum, Ulaştırma Bakanı Kara İsmailoglu ile birlikte, Rize Güneysu'ya bağlı Tepebaşı ve Kiremitköy'de devam eden arama kurtarma çalışmalarında incelemelerde bulundular.

Sel felaketinin yaralarının sarıldığı Rize’de incelemelerini sürdüren Bakan Karaismailoğlu, Rize’de ulaşım ve haberleşmede sorun olmadığını söyledi.Karaismailoğlu, “İlk ve acil olarak kapalı olan yollarımızı açtık. Şu an için ulaşım açısından herhangi bir sıkıntı yok. İletişim ve haberleşme açısından kısmen sıkıntılar yaşadık ama mobil baz istasyonları ile bu sorunun da üstesinden geldik” dedi.

Türkiye, 7 ayda 10 bin 705 kez sallandı Türkiye, 7 ayda 10 bin 705 kez sallandı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, sel felaketinin yaralarının sarıldığı Rize’de incelemelerini sürdürdü. Felaketin ilk anlarından itibaren çalışmaların başladığını ve aralıksız devam ettiğini kaydeden Bakan Karaismailoğlu, “Felaketin ilk anlarından itibaren diğer bakan arkadaşlarımızla birlikte bölgeye intikal ettik. Olağanüstü bir durum var. Devletimiz, hükümetimiz tüm imkanlarıyla burada, burayı en kısa sürede eski haline getireceğiz” ifadelerini kullandı.

-“Haberleşmedeki sorunlar, mobil baz istasyonları ile çözüldü”

Taşkının neden olduğu tahribatı ortadan kaldırmak temizliğin yapılması işlerine başladıklarını ve çok hızlı bir şekilde afetin izlerini kaldıracaklarını bildiren Bakan Karaismailoğlu, “İlk başlarda kapalı olan yollarımız vardı acil olarak onları açtık. Şu an için ulaşım açısından herhangi bir sıkıntı yok. Sadece birkaç tane köyümüz kaldı ulaşamadığımız inşallah sabaha kadar onları da bitireceğiz. Ulaşım açısından bir sıkıntı yok. İletişim ve haberleşme açısından da kısmen sıkıntılar yaşadık ama mobil baz istasyonları sayesinde bu sorunun da üstesinden geldik” diye konuştu.

Can kayıpları dışında her şeyin telafi edilebilmesinin mümkün olduğunu belirten Karaismailoğlu, sözlerini şu şekilde sonlandırdı“Bizi en çok can kayıplarımızın olması üzüyor. Burada en kısa zamanda afetin izlerini kaldırmak için büyük bir çaba ve gayret var. Bu tarz afetlerde bir daha bu kadar hasar olmaması içinde ne gerekiyorsa yapacağız.”Bakan Karaismailoğlu, bugün ayrıca Güneysu'da sel felaketinin yaşandığı bölgede incelenmelerde bulunarak, esnafın ve vatandaşın taleplerini dinledi. Sonrasında Bakan Karaismailoğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile birlikte sel felaketinde hayatını kaybeden vatandaşların cenaze törenine katıldı.