İçişleri Bakanı Sayın Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Güney Amerika'dan ülkemize kokain sevkiyatı yapmaya çalışan uyuşturucu organize suç örgütüne yönelik "NARKOÇELİK-20" operasyonlarında 373 kilogram kokain ele geçirildiğini duyurdu. Operasyonlarda 9 şüphelinin de yakalandığı belirtildi.

Bakan Yerlikaya paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

Bursa’nın sahilleri yaz sezonuna hazır Bursa’nın sahilleri yaz sezonuna hazır

Aziz Milletimizin Bilmesini İsterim ki; Ülkemizi zehir tacirlerinden temizlemeye kararlıyız. Ülkemizin dört bir yanında zehir tacirlerine karşı operasyonlarımız artarak devam edecek!

Operasyonla ilgili detaylar ise şöyle:

  • Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Başkanlığı koordinesinde, İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından yapılan çalışmalar sonucunda, ülkemize gönderilen uyuşturucu maddelerin Bursa'nın Gemlik limanındaki bir konteyner içerisinde gizlendiğinin tespit edilmesi üzerine İstanbul İstihbarat Şube Müdürlüğü ve Bursa Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nün destekleriyle İstanbul ve Bursa'da "NARKOÇELİK-20" operasyonları düzenlendi.

Bakan Yerlikaya, operasyonlarda emeği geçenlere de teşekkür ederek şu ifadeleri kullandı:

Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığımızı ve operasyonları gerçekleştiren Kahraman Polislerimizi tebrik ediyorum. Allah ayağınıza taş değdirmesin. Milletimizin Duası Sizinle!

Bu önemli operasyon, Türkiye'nin uyuşturucu ile mücadelesindeki kararlılığını bir kez daha ortaya koymaktadır.

Editör: Sıcak Havadis