Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Bursaspor Divan Kurulu toplantısında yaptığı konuşmada, kulübün geçmişine takılıp kalmadan geleceğe odaklanması gerektiğini vurguladı. Bozbey, "Hepimiz Bursasporluyuz. Dün için uğraşmayacağız. 'Yarın ne yapacağız?', 'Her yıl bir lig atlayan bir Bursaspor'u nasıl inşa edeceğiz?' diye çalışacağız" dedi.

Toplantıya katılan diğer isimler arasında Bursaspor Başkanı Sinan Bür, Divan Kurulu Başkanı Galip Sakder, eski başkanlar Erkan Kamat ve Ömer Furkan Banaz, Basketbol Şube Başkanı Sezer Sezgin, Osmangazi Belediye Başkanı Erkan Aydın ve yöneticiler yer aldı.

Bozbey: "İcazet Makamı Olmayacağım, İç İşlerine Karışmam"

Bursaspor taraftarı ve üyesi olarak toplantıya katıldığını belirten Bozbey, kulübün iç işlerine karışmayacağını ve asla icazet makamı olmayacağını söyledi. Geçmişte yaşanan hatalara değinen Bozbey, "Bursaspor bu noktalara kent yöneticilerinin karışması sebebiyle geldi. 'Bu teknik direktörü al, şunu gönder, bu futbolcuyu al, şunu gönder' gibi şeyler duyduk. Ama bir kent yöneticisinin, belediye başkanının bu tür şeylere karışmaması lazım" diye konuştu.

"Bursaspor'u Ayağa Kaldırmalıyız"

Bursaspor'un sadece salonda yapılan çalışmalarla ayağa kalkmayacağını ifade eden Bozbey, iş insanlarının da desteğini alarak yeni bir sistem geliştirmenin önemini vurguladı. "Yapılanların yanlış olduğunu gördük. Yeni bir kurguyla Bursaspor'u ayağa kaldırmalıyız. Bunu yapacak birikimli insanlarımız çok. İş dünyası biraz mesafeli bakıyor. Onların da güvenini tesis edecek bir sistem Bursaspor'da kurulmalı" dedi.

Tahta Açılması: Sürdürülebilirlik Şart

Bursaspor'un en büyük sıkıntılarından biri olan tahtanın açılması konusuna da değinen Bozbey, sürdürülebilir bir modelin şart olduğunu söyledi. "Tahta açılabilir. Fakat sürdürebilir olması şart. Bu sene açtınız, seneye aynı durumlar ortaya çıkarsa ne yapacaksınız? Burada alacaklılar var. Onlardan rica mı ederiz, ikna mı ederiz? Destek bekliyoruz. Dünyada şirketlerin, takımların bir değeri vardır. Bir de marka değeri vardır. Bunlar son derece önemli" diye konuştu.

Oktay Yılmaz: ''Bursaspor’umuzun her daim destekçisi olacağız.'' Oktay Yılmaz: ''Bursaspor’umuzun her daim destekçisi olacağız.''

Bür ve Sakder'den Birlik ve Beraberlik Çağrısı

Bursaspor Başkanı Sinan Bür, toplantının kulüp için bir milat olmasını dileyerek, herkesin elini taşın altına koyarak Bursaspor'u canlandırmak gerektiğini söyledi.

Divan Kurulu Başkanı Galip Sakder ise şampiyon apoleti taşıyan Bursaspor'un yok denecek kadar az bir gelirle mücadele ettiğini hatırlatarak, bu zor dönemleri atlatmak için tüm alacaklılardan fedakarlık beklediğini ifade etti.

Toplantıda Bursaspor'un geleceği ile ilgili çeşitli fikir alışverişleri ve öneriler de sunuldu.

Editör: Sıcak Havadis