Bakan Ali Yerlikaya: "Türkiye bir hukuk devletidir.'' Bakan Ali Yerlikaya: "Türkiye bir hukuk devletidir.''

Anavatan Partisi Genel Başkanı İbrahim Çelebi, ülke ekonomisine ilişkin önemli değerlendirmede bulundu. İktidarın uyguladığı politikalar sebebiyle enflasyonun düşmeyeceğini daha da artacağını belirten Başkan Çelebi:" Türkiye basiretsiz yönetim sebebiyle enflasyonda yine birinci sırada"dedi.


Başkan Çelebi, iktidarın ekonomik politikalarını eleştirdi. Bakan ve politika değiştirmekten ziyade daha yerli ve Milli kararlar alınması, israftan kaçınılması ve radikal kararlar alınması gerektiğini savunan Başkan Çelebi açıklamasında şunları söyledi:" Çok zor bir dönemden geçiyoruz. İktidar her ne kadar ekonomik kriz yok, ekonomiyi düzeltiyoruz vb. söylemlerde bulunsa da gerçekler gün gibi ortada.

Başkan Çelebi; Halkımız temel ihtiyaçlarını karşılayamayacak durumda. Kiralık ve satılık evler ateş pahası, pazar, çarşı el değil can yakar vaziyette. Faturalar cabası. İktidar ise lüksünden, şatafatından vazgeçmiyor. Enflasyon uygulanmayan politikalar sebebiyle git gide yükseliyor. Türkiye enflasyonda birinci sırada yer alıyor. Türkiye iflasa sürükleniyor, halkımız enflasyona ezdiriliyor."dedi.

Editör: Sıcak Havadis