Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz ve Ak Parti Nilüfer Belediye Başkanı Adayı Celil Çolak'tan oluşan heyet, Bursaspor'u Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri'nde ziyaret etti.

Ziyarette, Bursaspor Başkanı Sinan Bür ve yönetim kurulu üyeleri de hazır bulundu.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Bursaspor'un bu şehrin bir reklam yüzü ve markası olduğunu vurgulayarak, "Matematiksel olarak en altta olsak da sezon sonunda başarabileceğinize inanıyoruz." dedi.

Aktaş, Bursaspor için kurumsal bir bakış açısına ve kısa, uzun ve orta vadede planlara ihtiyaç olduğunu belirterek, "Biraz inanç ve kenetlenmenin bu haftadan itibaren bizlere çok önemli değişiklikler olacağına inanıyorum. Kara sayfaları kapatıp yepyeni sayfalar açmak lazım." diye konuştu.

Bursaspor Başkanı Sinan Bür ise şehrin, iş adamlarının ve taraftarların desteğine ihtiyaç duyduklarını belirterek, "Çocuklarımız çok iyi çalışıyorlar, Buca maçına çok ciddi hazırlanıyoruz. El birliğiyle bu zorluyu aşacağız başka yolu yok." dedi.

Osmangazi’de Erkan Aydın dönemi başladı Osmangazi’de Erkan Aydın dönemi başladı

Teknik Direktör Ümit Şengül de Bursaspor'u yaşatmak adına zor bir yola çıktıklarını belirterek, "Bütün şehrin yükü bu çocukların omuzlarında. Sezonun sonunda inşallah takımımızı ligde tutacağız. Bursaspor Kulübünü yaşatma adına hep birlikte taşın altına elimizi koymalıyız. Sizlerin her zaman desteklerine ihtiyacımız var." ifadelerini kullandı.

Kaptan Furkan Emre Ünver ise "Sizlerin desteklerini hissettik biliyorum. Bizler yıl bir yola çıktık sezon başından beri. Sizlerin önderliğinde zorlukları aşacağımıza inanıyorum." dedi.

Ziyarette, Bursaspor'un ligde kalma mücadelesi ve gelecek planları hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

Bursa Büyükşehir ve Nilüfer Belediyeleri'nin Bursaspor'a verdiği destek, camiada moral ve motivasyonu artırdı.