Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Mustafa Bozbey, mazbata törenini beklerken mevcut yönetime sert eleştirilerde bulundu. Bozbey, tazminatları ödenerek işten çıkarılan 36 kişi hakkında "Böyle bir şeyi kabul edemeyiz. Bu, kamu zararıdır." dedi.

Bozbey'den Bulgaristan Hak ve Özgürlükler Hareketi'ne Teşekkür

31 Mart seçimlerinde kendisine destek veren Bursalılara teşekkür eden Bozbey, Bulgaristan Hak ve Özgürlükler Hareketi'nin iftar programına katıldı. Programda yaptığı konuşmada Bozbey, "Bu seçimin kahramanı Bursalılar yani sizlersiniz." dedi.

Başkan Mustafa Bozbey'den Öğrenciler ödüllerini  aldılar Başkan Mustafa Bozbey'den Öğrenciler ödüllerini aldılar

Kültürel Varlıklara Sahip Çıkma Sözü

Bulgaristan Hak ve Özgürlükler Hareketi ile dostluklarının devam edeceğini vurgulayan Bozbey, "Kültürel varlıklarımızı korumak, ticari ve kültürel ilişkilerimizi geliştirmek için daha sık bir araya geleceğiz. Bu değerleri gelecek kuşaklara aktaracağız." dedi.

Tazminatlı İşten Çıkarmalara Tepki Gösterdi

Bozbey, iftar sofrasının siyaset yeri olmadığını ancak önemli bir konuya değinmesi gerektiğini söyledi. Büyükşehir'e bağlı kurumlardan 36 kişinin tazminatlı olarak işten çıkarıldığını ve farklı dairelere gönderildiğini belirten Bozbey, "Tazminatları verilerek işten çıkarılanlar kimler? Muhtemelen bankamatik gibi görülen bazı kişiler tazminatları ödenerek gönderiliyor. Biz çalışanlarımıza güveniyoruz. Bu işlemi kabul etmemiz mümkün değil. Perşembe ya da cuma günü görevi devraldıktan sonra biz de bu arkadaşlarımızla çalışmak isteriz. Yangından mal kaçırırcasına yapılan bu işlemleri doğru bulmuyoruz. Umarız temiz bir belediyeyle karşılaşırız." dedi.

Bozbey'in sözleri, kamuoyunda büyük yankı uyandırdı. Birçok kişi Bozbey'in tepkisini haklı bulurken, bazı kişiler ise bu tür atamaların her seçim döneminde yaşandığını savundu.

Bozbey'in mazbata töreni 4 Nisan Perşembe günü gerçekleştirilecek. Bozbey, törenin ardından göreve başlayarak, tazminatlı olarak işten çıkarılan kişilerle ilgili inceleme başlatması bekleniyor.