Altın Karagöz Halk Dansları Yarışması’nın birincisi Özbekistan oldu. Altın Karagöz Halk Dansları Yarışması’nın birincisi Özbekistan oldu.

"Yeniden Yeşil Bursa" hedefi doğrultusunda çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi, kentin farklı noktalarında peyzaj düzenlemeleri ve çevreye katkı sağlayacak projeler ile Bursa'yı güzelleştirmeye devam ediyor.

Mevcut Yeşil Alanlar Yenileniyor:

Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı ekipleri, parklar, bahçeler, sokaklar, kavşaklar ve sahiller olmak üzere şehrin çeşitli noktalarında çalışmalar yürütüyor. Kozahan'da 355 metrekare ve Yeşil Camii çevresinde ise 1200 metrekare alan rulo çim serilerek deforme olan bölgeler yenilendi.

Enerji Tasarruflu Aydınlatma:

Hüdavendigar ve Vakıf Bera parklarında eski tip, yüksek sarfiyatlı ve verimsiz aydınlatma armatürleri, yeni tip, düşük sarfiyatlı ve yüksek verimli LED armatürlerle değiştirildi. Bu sayede hem %70 enerji tasarrufu sağlandı hem de daha iyi bir aydınlatma elde edildi.

Kavşak ve Cadde Düzenlemeleri:

FSM, Güzelyalı, Tirilye, Gemlik ve Beşyol kavşakları ile Altıparmak Caddesi ve Bursa Büyükşehir Belediye binası önünde bakım-onarım ve tanzim çalışmaları gerçekleştiriliyor. Ayrıca, İnegöl Yenice Kavşağı'ndaki aydınlatma çalışmaları da tamamlanarak kullanıma sunuldu.

Sahil Düzenlemeleri:

Sahil Planlama ve Yapım Şube Müdürlüğü ekipleri, Tirilye, Güzelyalı, Kurşunlu ve Gemlik sahillerinde gelgit ve şiddetli rüzgar nedeniyle dalgaların neden olduğu korozyondan dolayı oluşan çökmeleri ortadan kaldırmak için kütle beton çalışmaları tamamladı. Bordür, parke taşı ve çevre düzenleme çalışmaları da tüm hızıyla devam ediyor.

Gemlik Ziyaret:

Park ve Bahçeler Daire Başkanı Hakan Tanrıöver, beraberindeki teknik ekiple birlikte Gemlik'teki çalışmaları yerinde inceledi. Gemlik Belediye Başkan Yardımcısı Arzu Karataş'ın da yer aldığı ziyarette, vatandaşların talepleri de not alındı.

Editör: Sıcak Havadis