Bozbey: “Türkiye’nin ve Avrupa’nın örnek kenti olacağız” Bozbey: “Türkiye’nin ve Avrupa’nın örnek kenti olacağız”

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Hikmet Şahin Kent Hali ve Balık Hali'ni ziyaret ederek esnafın taleplerini dinledi.

Balık halinde rüsum tutarlarını yüzde 3'ten yüzde 1'e düşürme kararı aldıklarını açıklayan Başkan Aktaş, esnafın hale giriş ve çıkışlarda yaşadığı sıkıntıları ortadan kaldırmak için çalışma başlattıklarını da duyurdu.

Sağlıklı, güvenilir ve nitelikli tarım ürünlerinin geniş kesimlere ulaştırılmasına önem veren Bursa Büyükşehir Belediyesi, Tarım AŞ tarafından işletilen Hikmet Şahin Kent Hali'nin daha da geliştirilmesi ve verimliliğin arttırılması için çalışmalarını sürdürüyor.

Bu kapsamda Sebze ve Meyve Hali ile Balık Hali'ni ziyaret eden Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, dükkânları tek tek gezerek esnafa hayırlı işler diledi.

AK Parti İl Başkan Yardımcısı Ufuk Ay, AK Parti Nilüfer İlçe Başkanı Furkan Alpaslan Cumhur İttifakı ve AK Parti Nilüfer Belediyesi Başkan adayı Celil Çolak ve Sebze Meyve Komisyoncuları Derneği Başkanı Aydın Akyol'un da yer aldığı ziyarette, ilk olarak balık hali esnafıyla bir araya gelen Başkan Alinur Aktaş, esnafın düşüncelerini büyük dikkatle dinledi.

Balık mezatına katılarak minekop ve barbun alan Başkan Aktaş, haldeki vatandaşlara çorba ikramında da bulundu.

Ardından sebze ve meyve haline uğrayarak dükkanları tek tek gezen Başkan Aktaş, esnafın taleplerini yerinde dinledi.

Başkan Aktaş, Bursa Sebze ve Meyve Komisyoncuları Derneği'ni de ziyaret ederek istişarelerde bulundu.

Başkan Aktaş'tan Hal Esnafına Müjdeler:

  • Balık halinde rüsum tutarları yüzde 3'ten yüzde 1'e düşürüldü.
  • Kaçak satışla mücadele edilecek.
  • Hal esnafının hale giriş ve çıkışlarında yaşadığı sıkıntılar için Karayolları ile çalışma başlatıldı.

Başkan Aktaş:

  • "Hal esnafıyla uyumlu ve ahenkli çalışmalar yürüttük. Bu ziyarette iletilen konuları da dikkat alarak esnafımızın mutluluğunu arttırmak istiyoruz."