Erkan Aydın, DAĞDER'de Büyük Coşkuyla Karşılandı! Erkan Aydın, DAĞDER'de Büyük Coşkuyla Karşılandı!

Osmangazi Belediyesi, vefatının 62. yıl dönümünde usta edebiyatçı Ahmet Hamdi Tanpınar'ı "Ahmet Hamdi Tanpınar Sempozyumu" ile andı. Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi'nde düzenlenen sempozyuma akademisyenler, araştırmacılar ve edebiyatseverler yoğun ilgi gösterdi.

Sempozyumda Tanpınar'ın Eserleri ve Kişiliği Ele Alındı

4 oturum halinde gerçekleştirilen sempozyumda, Tanpınar'ın eserleri, edebi kişiliği, yaşam öyküsü ve akademik fikirleri mercek altına alındı. Seçkin akademisyenler ve edebiyatçılar, Tanpınar'ın farklı yönlerini ele alan bildiriler sundular.

Başkan Dündar: "Tanpınar'ı Geleceğe Taşıyoruz"

Sempozyumun açılışında konuşan Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, "Ahmet Hamdi Tanpınar, yaşadığı dönemde 'sükût suikastı'na uğradığını söylüyor. Bizler ise yapmış olduğumuz edebiyat yarışmaları, sempozyumlar ve çıkardığımız dergiler ile Tanpınar'ı geleceğe taşıyoruz" dedi.

23. Ahmet Hamdi Tanpınar Edebiyat Yarışması Düzenleniyor

Başkan Dündar, 23 yıldır düzenlenen Ahmet Hamdi Tanpınar Edebiyat Yarışması'nın tüm dünyanın takip ettiği bir yarışma olduğunu vurguladı. Yarışma sayesinde Türk edebiyatına birçok eser kazandırıldığını belirten Dündar, "Ahmet Hamdi Tanpınar Edebiyat Yarışması'nı, bir yarışma olmaktan çıkartıp Ahmet Hamdi Tanpınar Etkinlikleri'ne dönüştürdük" dedi.

Sempozyumda Sunulan Bildiriler Kitap Olacak

Tüm gün süren sempozyumda sunulan bildiriler kitap haline getirilerek edebiyat dünyasına kazandırılacak.

Katılımcılar:

  • Prof. Dr. Abdullah Uçman
  • Akademisyenler
  • Araştırmacılar
  • Edebiyatseverler