Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş da Twitter hesabından yaptığı açıklamada, sabah saatlerinde gelen ilk ihbarın ardından ekiplerin sadece 8 dakikada sahada müdahaleye başladığını bildirdi.

Aktaş, 112 çağrı merkezine yapılan 192 ihbarın 55'inin su baskını olduğunun tespit edildiğini belirterek, şunları kaydetti:

"12 araç-ekip ve 30 personel olmak üzere 22 dalgıç pompa ile su çekim çalışmaları ve zarar ziyan tespit raporlamalarını sürdürüyoruz. BUSKİ tarafından 7 kepçe, 4 vakumlu 4 vidanjör araç-ekip, 1 motopomp, 3 dalgıç pompa ve 40 personel ile 50 su baskını olayına müdahale ettik. Hemşehrilerimizin zarar, ziyanı ve temizlik çalışmaları için ev ev kontroller yaparak çalışmalarımıza devam ediyoruz. Kıymetli Mudanyalı hemşehrilerimizin her zaman olduğu gibi bu zor gününde de yanlarındayız. Geçmiş olsun."

Bursa’nın Mudanya ilçesinde sabah saatlerinde etkili olan gök gürültülü sağanak yağış sonrası ev ve iş yerlerini su basarken, Bursa Büyükşehir Belediyesi ve BUSKİ ekipleri vakit kaybetmeden bölgeye giderek hummalı çalışma başlattı.

Bursa'da sabah saatlerinde başlayan sağanak yağış Mudanya'da sele yol açtı. Araçlar sürüklenirken, ev ve iş yerlerini su bastı. Şiddetli yağış sırasında metrekareye 20 kilogram yağış düşerken, sel sularına teslim olan araçlar ise kullanılamaz hale geldi.

Olayın ardından gelen ihbarlar üzerine Bursa Büyükşehir Belediyesi ve BUSKİ ekipleri, 8 dakika gibi kısa süre içerisinde Mudanya ilçesine geçerek hummalı bir çalışma başlattı. 112 itfaiye komuta merkezine yapılan 192 ihbarın 55’inin su baskını olduğunu tespit edilirken, toplam 12 araç-ekip ve 30 personel olmak üzere 22 dalgıç pompayla su çekim çalışmaları yapılıyor. Zarar ziyan tespit raporlamaları da sürüyor. BUSKİ tarafından ise 7 kepçe, 4 vakumlu 4 vidanjör araç-ekip, 1 motopomp, 3 dalgıç pompa ve 40 personel ile 50 su baskını olayına müdahale ediliyor. Temizlik çalışmaları için ise ev ev kontroller yapılarak çalışmalar devam ediyor.