Bursaspor’da başkan adayları için bugün son gün. 2 Temmuz’da yapılacak olan Olağanüstü Genel kurul öncesi çıkacak olan başkan adayları en az 100 imza ile birlikte başvurularını bugün Bursaspor kulübü Divan Başkanlık Kurulu Başkanlığı’na yapacaklar. Daha önce adaylığını açıklayan Emin Adanur, adaylığını geri çekerken, ‘ekip lideri’ olarak çıkan ve Raşit Barışıcı’yı başkan adayı olarak destekleyen Melik Ramisoğlu çekilmesine rağmen 100 imzayı geçen Raşit Barışıcı başvurusunu Divan Başkanlık Kurulu’na yapacağını açıkladı. Bir diğer aday Bekir Ön ise imza toplamaya devam ediyor. En az 100 imzayı bulduğu taktirde o da başvurusunu yapacak.

“LİSTEM HAZIR, BEKLİYORUM”

Bursaspor Kulübü başkan adayı Raşit Barışıcı listesini hazırladığı ve 100 imzayı da geçtiklerini belirterek, Divan Başkanlık Kurulu Başkanlığı’na başvurusunu yapacağını söyledi. Başkan adaylarından Bekir Ön ile bir görüşme gerçekleştirdiğini ve ‘birleşme’ konusunu değerlendirdiklerini kaydeden Raşit Barışıcı, “Ben en başından beri kenetlenmek ve birleşilmesinden yana olduğumu hep söyledim. Bu nedenle de Bekir bey ile bir görüşme yaptık. Kendisi imza toplayacağını ve sonrasında bir değerlendirme yapacağını söyledi. Ben de listem hazır olmasına rağmen yarın saat 14.00’e kadar herhangi bir katılım teklifi gelme ihtimaline karşılık bekleyeceğim. Biz kim katkı koymak isterse herkesle görüşmeye açığız. Sonrasında ise Özlüce’ye giderek başvurumu yapacağım.

‘KÜSKÜNLÜKLERİ BİR KENARA BIRAKALIM”

Şampiyon Bursaspor’un tekrar eski günlerine dönebilmesi için tüm küskünlüklerin bir kenara bırakılması gerektiğini de belirten Raşit Barışıcı, “Başka Bursaspor yok. Tüm yeşil beyazla gönül verenlerin kenetlenmesi gerekiyor. Tüm hesaplarımızı bir kenara bırakalım ve şampiyonu tekrar eski gerçek yerine getirene kadar birlikte hareket edelim. Bu kent birlikte hareket edince neler yapabileceğini geçmişte gösterdi, yine yapabiliriz” ifadelerini kullandı.