Bursaspor Teknik Direktörü Ümit Şengülyoğun bir süreçle göreve başladıklarını ve sağlıklı bir ortamı geçen hafta bulabildiklerini söyledi. Antrenmanlarda ne istediklerini gösterdiklerini ve hedefledikleri bazı çalışmaları yeni yeni gerçekleştirdiklerini belirten Şengül, Beyoğlu Yeni Çarşı maçının ilk yarısında istediklerine yakın bir oyun ortaya koyduklarını ifade etti.

12 maçta 36 puan olduğunu ve 25-28 puan almak istediklerini kaydeden Şengül, bunun için oyuncularının üstün performansına ihtiyaç duyduklarını vurguladı. Çağatay Yılmaz'ın aramıza döndüğünü ve Hasan Sabri Karaca'yı da 1-2 hafta içinde oyun içinde kullanacaklarını belirten Şengül, daha farklı bir Bursaspor ortaya çıkacağını söyledi. Taktik anlamda da yavaş yavaş istediklerini sahaya yansıtan bir takım göreceklerini ifade eden Şengül, Çağatay Yılmaz'ın önemli katkı sağlayacağını dile getirdi.

Taraftarın desteğine ihtiyaç duyduklarını belirten Şengül, bu futbolcuların taraftarıyla birlikte daha da coşkulu oynayacağını söyledi. İsteyen ve arzulayan bir oyuncu grubunun olduğunu ve özgüvenlerini de yerine getirmeye çalıştıklarını belirten Şengül, içerde oynadıkları maçı kazanmaları gerektiğini ve avantajlı duruma geçebileceklerini ifade etti.

Rakiplerin puan kaybettiğini ve büyük fırsat kaçırdıklarını belirten Şengül, bir an önce galibiyet alıp kayıpları avantaja çevirmek istediklerini söyledi. Ankara'dan puan veya puanlarla dönmek istediklerini ifade eden Şengül, bundan sonraki süreçte savaşan ve mücadele eden bir Bursaspor olacağını ve buna emin olduğunu söyledi.

Oyunsal anlamda bir değişiklik göreceklerini ve farkı göreceklerini belirten Şengül, Çağatay Yılmaz'ın da katkısının önemli olacağını söyledi. Hasan Sabri'nin de sonradan katkıları olacağını, ancak daha farklı bir Bursaspor olacağına emin olduğunu belirten Şengül, idmanlarda da bunu gördüklerini ve futbolcuların istediklerine cevap verdiğini ifade etti. Bu haftadan sonra farklı bir şey olacağına inanan Şengül, çalışmaya devam edeceklerini ve ligin son maçına kadar mücadele edeceklerini söyledi.

40'a ulaşan takımın ligde kalacağını belirten Şengül, 12 maçın 8'ini kazanabilmeyi hedeflediğini söyledi. 8-9 maç kazanırlarsa bu ligde kalacaklarını belirten Şengül, bütün plan ve çalışmalarının o yönde olduğunu ifade etti. Rakipleriyle de maç oynayacaklarını ve o maçlara kazanarak da giderlerse o güveni yakalayacaklarını belirten Şengül, ligin son maçına kadar, son ana kadar mücadele edeceklerini söyledi.

Bursaspor'u eski günlerine döndürmek için hep birlikte çalışacağız Bursaspor'u eski günlerine döndürmek için hep birlikte çalışacağız

Bu takımı yaşatmaları gerektiğini ve ele ele verip ayakta tutmaları gerektiğini belirten Şengül, bunu başarırlarsa hepimiz çok sevineceklerini söyledi. Bütün gayelerinin bu olduğunu ve çocukları da buna inandırmaya çalıştıklarını belirten Şengül, 2-3 futbolcunun maç sonu ağladığını gördüğünü söyledi.

Bu haftaki kayıptan sonra futbolcu arkadaşlarının ağladığını gördüğünü ve onların da bu içinde bulundukları durumları içine sindiremediklerini belirten Şengül, beraberlikten sonra 2-3 futbolcunun ağladığını gördüğünü söyledi. İleriye bakmak için de bu durumun kendisini umutlandırdığını belirten Şengül, taraftarın bunu görmese de oyuncuların ellerinden geleni yapmaya çalıştıklarını ifade etti. Sürecin sonucunda da onlarla birlikte güzellikler yaşayacaklarını belirten Şengül, bu oyuncu grubuna ihtiyaç duyduklarını ve desteğe de ihtiyaç duyduklarını söyledi. Ligin son maçına kadar bu oyuncu grubuna inanmalarını ve desteklemelerini isteyen Şengül, onların da bunun karşılığını vereceğini söyledi.