Erkan Aydın, DAĞDER'de Büyük Coşkuyla Karşılandı! Erkan Aydın, DAĞDER'de Büyük Coşkuyla Karşılandı!

Bursa Büyükşehir Belediyesi, Gemlik merkez ve Umurbey arasındaki Celal Bayar Caddesi'nde asfalt yenileme çalışması başlattı. 2 kilometrelik yol, 1850 ton asfalt kullanılarak tamamen yenilenecek.

Ulaşımda Köklü Çözümler:

Bursa Büyükşehir Belediyesi, ulaşım konusuna köklü çözümler üretmek amacıyla raylı sistemler, yeni yollar, akıllı kavşaklar ve toplu taşıma gibi birçok yatırımı hayata geçiriyor. Şehrin tüm bölgelerinde mevcut yolları daha sağlıklı hale getirmek için çalışmalarını sürdüren belediye, Gemlik'te de Celal Bayar Caddesi'ni yenilemeye başladı.

2 Kilometrelik Yol Yenileniyor:

Eski asfalt komple kaldırılarak yerine 1850 ton asfalt dökülecek. 11 milyon TL maliyetli çalışmanın bir hafta içerisinde tamamlanması hedefleniyor.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş:

  • "Yaz demeden kış demeden altyapıda, üstyapıda, kültürde, sanatta, sporda yüzlerce projeyi hayata geçirdik."
  • “Yol medeniyettir” diyerek ulaşım yatırımlarını sürdürdüklerini, her ilçeye ihtiyaçları doğrultusunda destek vermeye çalıştıklarını söyledi.
  • Umurbey'in gelişime açık bir yerleşim birimi olduğunu ve Celal Bayar Müzesi'nin yenileme çalışmalarının son aşamaya geldiğini belirtti.
  • Umurbey Merkez Camii'nin restorasyonunu da Bursa Büyükşehir Belediyesi olarak yaptıklarını hatırlattı.

Umurbey Mezarlığı'nda Tel Örgü Çalışması:

Başkan Aktaş, Umurbey Mezarlığı'nda da tel örgü çalışmalarının başladığını ve 1100 metre uzunluğundaki duvara 80 santim yüksekliğinde panel çit imalatı yapılacağını söyledi. Bu çalışmanın da 10 gün içerisinde tamamlanması öngörülüyor.

Vatandaşlarla Sohbet:

Başkan Aktaş ve beraberindekiler, Umurbey Mahallesi'ne geçerek vatandaşlarla sohbet ederek görüşlerini dinlediler.