Anavatan Partisi Genel Başkanı İbrahim Çelebi, Filistin ve İsrail arasında yaşanan savaşla ilgili, Türkiye başta olmak üzere tüm Müslüman ülkelerin liderlerine seslendi. İslam coğrafyasının ABD tarafından aşağılandığını belirten Başkan Çelebi:" İktidar da muhalefet de bu zulme ses çıkaramıyor. Bu zamana kadar ki astığım astık söylemleri içi şişirilmiş bir balon" dedi.

Gerçekleştirdiği realist konuşmalarla adından sıkça söz ettiren ve  siyasi arenada büyük ses getiren Başkan Çelebi, Filistin ve İsrail arasında 6 Ekim'de başlayan savaşla ilgili değerlendirmede bulundu. Filistin'de yaşanan katliama ilişkin Başkan Biden'in, kasten Müslüman ülkelere tehditvâri konuştuğunu ve iktidarın bu davranışlara karşı herhangi bir söylemde bulunmadığını belirten Başkan Çelebi şunları söyledi:" ABD Başkanı Biden tehditler savurdu. Yetmedi SİHA'mızı düşürdü, herhangi bir açıklama yapma gereğinde bile bulunmadı. Gücün vermiş olduğu sorumsuzluk ve özgüvenle hem Müslüman ülkelere hem de masum Filistin halkına tehditler savurdu.

İslam coğrafyasını aşağıladıkça aşağıladı. Peki İslam coğrafyasından bu tehditlere ses çıkaran oldu mu, hayır. Neden? Çünkü hepsi ABD kontrolünde. İktidarın bu zamana kadar İsrail ve ABD ile ilgili bütün astığım astık, kestiğim kestik söylemleri içi şişirilmiş bir balondan ibaret. Birisi de çıkıp, ne oluyor, sen bizim dinimizi aşağılayamazsın, bizleri tehdit edemezsin diyemiyor. Sus pus, el pençeler. Nerede Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın savaş çıkmadan önceki fevri konuşmaları, nerede Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın şimdiki mahçupmuş gibi davranışları. Herkes ayrı telden çalıp, ayrı yerde oynuyor. Ezilen de, kandırılan da sadece halk oluyor. Biz Anavatan Partisi olarak her zaman savaşa hayır diyoruz. Bu doğrultuda elimizi taşın altına koymaya, halkımızı her masada korumaya ve kollamaya hazırız" dedi.