Anavatan Partisi olarak böyle bir animasyon topluluğunu tasvip etmiyoruz

Anavatavan Partisinden yapılan açıklamada,“6’lı masa” olarak kamuoyuna lanse edilen bu grup, bizim için yalnızca bir animasyon topluluğudur. Bu animasyon topluluğu kimin kurduğunu, kimin yönlendirdiğini, masada hangi kirli pazarlıkların döndüğünü bizde milletimizde gayet iyi biliyor. Bu animasyon topluluk,3’üncü buluşmasını Anavatan Partimizin kurucusu, eski Cumhurbaşkanımız, efsanevi liderimiz Sayın Turgut Özal’ın inşa ettirdiği, bizim elimizden hileyle hurdayla, kirli işlerle, fırıldaklarla, usulsüz ve kanuna aykırı birtakım çabalarla alınan, halen DP Genel Merkezi olarak kullanılan binada yapmak gafletini gösterdi. Üstelik sadece binanın ruhunu kirletmekle kalmadılar, eski Cumhurbaşkanımız, kurucu liderimiz Turgut Özal’ın ANAP Genel Başkanı iken kullandığı makam odasını da işgal ettiler. Türkiye’nin en zor yıllarında sabahlara kadar memleket aşkıyla çalışılan, ışıklarının hiç sönmediği, geleceğe temiz ve refah tohumlar eken makam odasını, kirli emellerine alet ettiler.    


Toplantı yapılmadan önce de tepkimizi ortaya koymuştuk. Yine koyuyoruz! O bina bizimdir. O makam odası ise bizim kalemizdir. O bina da, o makam odası da Türk siyasetinin en temiz noktasıdır, hiç kirlenmemiş, kirletilmemiştir. Türk siyasetinin yüz akıdır. Binamız bizden zorla, hileyle, kirli ilişkilerle gasp edilmiştir. Bugün Türk basınının saygıdeğer kalemlerinin de belgeleriyle ortaya koyduğu gibi, bu bina, Türk siyasetindeki görevi kafa sallamaktan başka bir şey olmayan Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal ve Demokrat Partili Mehmet Göktürk’ün, birtakım yasadışı oluşumlardan aldığı yardımlarla gasp edilmiştir. Bu binayı, kirli paralarıyla, kirli ilişkileriyle, haksız ve hukuksuz bir biçimde Anavatan Partisi’nden kaçırdıkları bugün belgeleriyle ortadadır. Bunu ben söylemiyorum, bunu belgeler söylüyor, deliller konuşuyor. Binamızın haczinin kaldırılması ve icra işleminin yargıda durdurulması karşılığında hangi kirli işlere bulaşıldığı, o ellerin nasıl kirlendiği ortadadır.    

Bakan Soylu: "39 şirkete de kayyum atandı" Bakan Soylu: "39 şirkete de kayyum atandı"


Kendilerinin bile olmayan bir binada, geçmişte olsa asla kapısından içeri bile giremeyecekleri bir odada, utanmadan bir araya gelebilmiş olmalarını şiddetle ve esefle kınıyorum. Memleket kan ağlarken, tüm dünya ekonomik kriz ve savaş ile uğraşırken, tek derdi kirli ellerini iyice kirletmek olan bu topluluğun, her gün bir yenisi ortaya çıkan entrikalarını utançla karşılıyorum.Bu vesileyle, şu konuya da açıklık getireyim ki; Anavatan Partisi olarak böyle bir animasyon topluluğunu tasvip etmiyoruz hiçbir konuda anlaşamayanların birbirini dahi anlayamayanların Türkiye için hiçbirsey katamayacaklarını düşünüyoruz.Kendilerine ittifak süsü veren bu topluluğa ise biran evvel akıllarını başlarına almalarını tavsiye ediyoruz.

Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur.