Anavatan Partisi Genel Başkanı İbrahim Çelebi şunları söyledi, Cumhuriyetimizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’tür.Ülkemizin iktisadi anlamda önünü ve ufkunu açan bizim kurucu genel başkanımız Turgut Özal’dır.

Türkiye ayrışma kavga ve hakaretten bıktı. Türkiye’nin sorunları uzlaşmayı gerektiriyor.Türkiye önemli bir seçim arifesindedir.

Anavatan Partisi Genel Başkanı İbrahim Çelebi, Türkiye’nin çözülemeyecek hiçbir problemi yoktur. İmkanlarımızı birleştirerek ve iş birliği yaparak ülkemize yeni bir ufuk açacağız.


TDP Genel Başkanı Mustafa Sarıgül ve Anavatan partisi Genel Başkanı İbrahim Çelebi'yle TDP Genel Merkezi'nde  bir araya geldiler ve yapılan basın açıklamasında TDP Genel Başkanı Mustafa Sarıgül,Türkiye’nin gelişmesi için önemli reformlar yapan bügün Anavatan Partisini ağırladık 

TDP’nin içinde bulunduğumuz ekonomik sorunları çözeceğine inandığımız reform paketini anlattık

Bu paket ekonomik milliyetçilik ve 5T formülüne dayalı bir pakettir.Ekonomik milliyetçiliğin esası daha çok ihracat daha az ithalat yapmaktır.Yerli malı yurdun malı her Türk onu kullanmalı demektir.

120 milyar dolarlık tarım ithalatı yaparak yabancı çiftçiyi zengin etmek yerine bu parayla kendi çiftçimizi zengin etmektir.

Ekonomik milliyetçilik, çiftçimize alım garantisi vermek demektir.5T formülümüz, tarım, turizm, teknoloji, tekstil ve ticarettir.Biz TBMM dışından bakan atamasına karşıyız. Dar bölge tercihli oy sisteminden yanayız.

600 milletvekilinin 100 tanesinin Türkiye milletvekili olmasını ve partilerin oy oranlarında burada temsil edilmesini öneriyoruz.Anavatan Partisiyle ve diğer partilerle görüşme ve diyaloglarımız devam edecektir.