Cumhuriyet Halk Partisi Bursa İl Başkanı Turgut Özkan, 2022 yılını değerlendirmek üzere gerçekleştirdiği basın toplantısının ikinci oturumunda internet habercileriyle bir araya geldi. Yönetim Kurulu üyeleri İnan Keser ve Erhan Durul’un da katılımıyla gerçekleştirdiği toplantıda, basın mensuplarından gelen soruları da yanıtlayan CHP Bursa İl Başkanı Turgut Özkan bir soru üzerine, “Bursa milletvekili listemizin hem toplum tarafından benimsenmiş hem örgüt tarafından benimsenmiş hem de Bursa’nın demografik ve sosyal yapısına, sosyal dokusuna uygun insanlardan oluşması için gayret edeceğiz. Cumhuriyet Halk Partisi’nin Bursa listesi tüm siyasi parti içerisindeki en iyi liste olacak ve kazanan liste olacak. Birinci parti olacağız ve en çok milletvekili kazanan yönetim olacağız. Bunu inanarak ve yürekten söylüyorum” dedi.

Özkan’ın açıklamalarından satır başları şöyle:

“SANDIĞA ATILACAK HER BİR OY GÜVENCE ALTINDA”

“Kamuoyunun en çok merak ettiği, sandık görevlileri asil ve yedek, okul müşahitleri ve her okula bir avukat gibi partimizin seçim döneminde her bir oya sahip çıkmak için yapması gereken işlemler. Bu işlemlerin tamamını seçildiğimiz ilk günden beri hazır bir şekilde bekliyoruz. Genel Merkezimizde birebir entegre bir sistem kullandığımız için an ve an, gün gün her an görebileceğiniz bir sistemle, sandık görevlilerinin veya müşahitlerin veya okul sorumlularının sayıları, yerleri, konumları ve görevlerine devam etmeyeceği sıklıkla kontrol ediliyor. Bugün itibariyle tüm sandıklarda asil ve yedek üyelerimiz hazır bir şekilde bekliyoruz. Erken veya baskın seçim hepsine hazırız. Her bir oy güvence altında merak etmeyin, yönetim kuruldaki arkadaşlarımızın birçoğunu seçim tecrübesi çok fazla. Defalarca seçim geçirmiş insanlarız. Ben çok uzun süre seçim kurullarında görev aldım. Dolayısıyla her bir oya sahip çıkacağımıza inanabilirsiniz.”

“EYT DÜZENLEMESİ İKTİDARA OY KAZANDIRMAYACAK”

“EYT konusu Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun sıklıkla gündeme getirdiği, üzerinde durduğu, iktidara geldiğimizde düzenleme yapacağımıza dair vaat ettiğimiz bir konuydu. Her ne kadar iktidar partisi şu an onu sahipleniyorsa da üç senelik ciddi bir mağduriyet var. Biri de benim. Ben de EYT’liyim. Bugün sadece bu mağduriyet giderildi. Yani devlet yapması gerekeni yaptı. Oylarının artacağını zannetmiyorum. Çünkü mağdur olan büyük bir kitle var. Zaten hakkı olan teslim edildiği için ekstra bir icraat olarak iktidara artı puan getireceğine inanmıyorum. Anketlerde yansıması görürüz.”

“MİLLETVEKİLİ ADAYLARININ HER BİRİNE TABİİ Kİ EŞİT MESAFEDEYİZ”

“Bizim yaptığım açıklamada da çok net ince bir yer var, herkese eşit mesafedeyiz. İsmet Karaca’nın il başkanı olması nedeniyle, yapmaya çalıştığımız husus dava arkadaşlığı, dava kardeşliğini pekiştirmektir. 2002 yılından buyana aşağı yukarı 10 il başkanından sadece iki kişi vekil olmuş. Bu çok doğru bir uygulama değil. Biraz örgütün de bu konuda vekillerin arkasında yürümesi için örgütün de bir adayının listelerde olması lazım olduğuna inandığımızı ifade ediyorum. Bursa milletvekili listemizin hem toplum tarafından benimsenmiş hem örgüt tarafından benimsenmiş hem de Bursa’nın demografik ve sosyal yapısına, sosyal dokusuna uygun insanlardan oluşması için gayret edeceğiz. Cumhuriyet Halk Partisi’nin Bursa listesi tüm siyasi parti içerisindeki en iyi liste olacak ve kazanan liste olacak. Birinci parti olacağız ve en çok milletvekili kazanan yönetim olacağız. Bunu inanarak ve yürekten söylüyorum. İktidarın çok ciddi bir oy kaybıyla seçimi kaybedeceğine inanıyorum. Kendi içlerinde de çok ciddi bir kaos yaşadıklarını da gözlemliyoruz.”