Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, depremin vurduğu illerden Osmaniye’de incelemelerde bulundu.Erdoğan: “Köylerimizi bir yıl içerisinde ayağa kaldırmayı hedefliyoruz. 70 bin köy evimizi ahırıyla, bahçesiyle mimariye uygun bir şekilde yaparak, hak sahiplerine teslim edeceğiz.”

Erdoğan, “ Kentsel dönüşüm projesi olmazsa olmaz. Bu kentsel dönüşümü mutlaka yapmamız lazım. Depremin etkili olduğu bölgelerde tek bir TOKİ binası yıkılmadı. Erdoğan: “Devlet ve millet olarak çalıştık. Ana muhalefet ve yanındakiler ’devlet yok’ diyorsa da gören gözleri kör, kulakları sağır. Devlet tüm güvenlik güçleri ile 11 ilde yerini almıştır. 271 bin görevli ile vatandaşımızın yardımına koştuk. Elimizdeki tüm imkanları kullandık.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve MHP Lideri Bahçeli, depremden etkilenen Osmaniye’ye geldi. Helikopterle Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi’nin alanına indikten sonra araçlarla buradan çıkış yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Bahçeli, Saimbey Ortaokulu’nda depremzedeler ile görüşmeye geçti.