CHP Mudanya Belediye Başkan Adayı Deniz Dalgıç, Basın toplantısında projelerini ve hedeflerini anlattı. Mudanya'yı hak ettiği yere taşımak için hizmet etmeye hazır olduğunu söyleyen Dalgıç, "Mudanya Mütarekesi'yle Cumhuriyet tarihimizde önemli bir yere sahip olan ilçemiz için projelerimiz hazır, heyecanla yaşama geçirmeyi bekliyoruz" dedi.

Ekonomik Sorunlara Çözüm:

Dalgıç, ekonomik sıkıntılardan kaynaklı hayat koşullarının zorlaşması nedeniyle yerel yönetimlerin önemine vurgu yaptı. Sorunları bildiklerini ve çözümleri olduğunu belirten Dalgıç, "Mudanyalıların desteği ile bu sorunları çözeceğiz. Hiçbir beklentisi olmadan, Mudanya'ya hizmet ederek vefa borcunu ödemek üzere adayım. Belediye başkanlığı görevini bir meslek olarak görmüyorum, ekip çalışmasıyla Mudanya'yı hak ettiği yere ulaştıracağız."

Tarım ve Turizmle Kalkınma:

Dalgıç, Mudanya'yı tarım ve turizmle kalkındırmayı hedeflediklerini söyledi. Mudanya'nın 45 km sahil şeridi ve zeytin, incir gibi değerli tarım ürünlerine sahip olduğunu hatırlatan Dalgıç, "Mudanya'nın denizini, tarihini ve doğasını daha iyi kullanacak projeler geliştireceğiz. Marka tarım ürünlerimizi turizmle birleştirerek Mudanya'yı gastronomi turizminde önde gelen bir yer haline getirmek istiyoruz."

Mudanya Mütarekesi'nin Önemi:

Türkiye Cumhuriyeti'nin ilk defa resmen tanındığı Mudanya Mütarekesi'ni çok önemsediklerini vurgulayan Dalgıç, "Mudanya Mütarekesi, Türkiye Cumhuriyeti'nin Misak-ı Milli sınırları içinde kabul edilip tanındığı belgedir. Cumhuriyetçi ve Atatürkçü bir aileden geliyorum. Bu yüzden Mudanya ve Mudanya Mütarekesi bizim için bir çıkış noktasıdır. Buranın öneminin tüm öğrencilere anlatılması lazım."

Sorunlara Çözüm Önerileri:

Dalgıç, Mudanya'nın orta ve orta yaş üzeri nüfus oranının yüksek olduğunu ve kırsal bölgelerde de genç nüfusun azaldığını söyledi. Hem kırsalda hem de merkezde ekonomiyi güçlendirecek projeler geliştirdiklerini belirten Dalgıç, "Güçlü bir kadromuz var. Liyakatli arkadaşlarımızla biz bu işi en iyi şekilde yürüteceğiz. Şu anda kadın ve gençlerimizi ekonominin içine çekmek istiyoruz."

Dalgıç, Mudanya'nın mevcut sorunlarını çözmek için projelerinin hazır olduğunu ve kentte afet riski taşıyan yapı stokunu dönüştüreceklerini, altyapı sorunlarını çözeceklerini, tarımda katma değeri yüksek üretimi artıracaklarını, sahilleri düzenli hale getireceklerini ve Mudanya'yı Türkiye'nin gözde kenti haline getireceklerini söyledi.

Sosyal Politikalar:

Dalgıç, sosyal kampanyalarla toplumun tüm kesimlerine erişecek sağlık, spor, eğitim, tesis, burs ve maddi destek gibi alanların kapılarını açacaklarını, sağlık ve eğitim hizmetleriyle öncelikle imkanı olmayan ailelere destek sağlayacaklarını ve daha adil ve eşit fırsat alanlarını yaratacaklarını söyledi.

Kültür ve Sanat:

Yeşiltaş: Kaos ortamı yaratmaya çalışan güçlere asla izin vermeyeceğiz. Yeşiltaş: Kaos ortamı yaratmaya çalışan güçlere asla izin vermeyeceğiz.

Dalgıç, Mudanya'yı dünyanın en gözde sahil kentlerinin sosyokültürel ve sosyoekonomik seviyesine çıkaracaklarını, sanat galerileri, müzayedeler, müzeler, festivaller, konferanslar ile Mudanya'yı kültür ve sanatın Bursa'daki merkezi haline getireceklerini söyledi.